Warszawa: sześć przejść dla pieszych na Ursynowie z nowa sygnalizacją świetlną! [GALERIA]

2019-11-19 19:27 DS
Sześć nowych sygnalizacji w al. KEN
Autor: Marek Kudelski/Super Express Sześć nowych sygnalizacji w al. KEN

Wszystkie skrzyżowania i przejścia dla pieszych w al. Komisji Edukacji Narodowej na Ursynowie będą wyposażone w sygnalizację świetlną. Prace już się rozpoczęły i obejmą sześć przejść dla pieszych, które są jeszcze bez sygnalizacji. To nie koniec, bo drogowcy zapowiadają budowę kolejnych świateł.

Nowe sygnalizatory powstaną na sześciu przejściach wzdłuż al. KEN – dwie w rejonie ul. Koński Jar, przy ul. Telekiego, Jeżewskiego oraz przy budynkach nr 81 i 101. - Cały czas pracujemy nad poprawą bezpieczeństwa na drogach i budowa sygnalizacji jest właśnie jednym z takich kroków podejmowanych przez miasto - powiedział Michał Domaradzki, dyrektor Biura Polityki Transportu i Mobilności.

Policja planuje WIELKĄ AKCJĘ w środę: Wiemy, co będą sprawdzać!

Drogowcy już rozpoczęli montaż sygnalizacji. Przy Końskim Jarze stoją już słupy sygnalizacji, a pracownicy pracują obecnie m.in. nad okablowaniem. - Nowe sygnalizatory będą wyposażone w automatyczną detekcję i skoordynowane z tymi już istniejącymi. Będą premiować kierowców jadących przepisowo 50 km na godz. i hamować tych jadących za szybko - powiedział Łukasz Puchalski, dyrektor ZDM.

Powstaną kolejne sygnalizacje

Jednocześnie zapowiedział budowę kolejnych w innych miejscach stolicy. - Sygnalizacje powstaną m.in. na skrzyżowaniu al. Krakowskiej i Lipowczana czy na dwóch przejściach na 17 stycznia. Przygotowujemy dokumentację projektową sygnalizacji na skrzyżowaniu Kondratowicza i Blokowej – dodaje dyrektor drogowców. Prace na Ursynowie pochłoną 3,8 mln złotych i mają zakończyć się do 15 grudnia tego roku.

Przeczytaj: Katastrofa na lotnisku pod Warszawą! Dwie osoby SPŁONĘŁY żywcem