Alkohol

i

Autor: pixabay.com zdjęcie poglądowe

Pijany rodzic

Szok pod Otwockiem. Kompletnie pijany opiekował się dziećmi. 30-latek miał 3 promile!

2022-08-14 14:11

Szok pod Otwockiem! Kompletnie pijany ojciec miał pod opieką 5- i 8-latka! Ktoś zauważył niebezpieczną sytuację i zawiadomił policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zdębieli: alkomat wykazał 3 promile. Nieodpowiedzialny ojciec trafił do celi, a dzieci trafiły pod opiekę matki. Co teraz stanie się z dziećmi nieodpowiedzialnego rodzica?

Szok pod Otwockiem. Pijany opiekował się dziećmi

Sytuacja miała miejsce w środę (10 sierpnia) w Karczewie pod Otwockiem. - Policyjna interwencja miała miejsce w zeszłą środę po zgłoszeniu, które wpłynęło na numer 112. Natychmiast pod wskazany adres udali się policjanci z karczewskiego komisariatu. Na miejscu funkcjonariusze zastali kompletnie pijanego 30-latka i dwójkę dzieci w wieku 5 i 8 lat, które były pod jego opieką. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 3 promile alkoholu. Wówczas mundurowi przekazali dzieci przybyłej na miejsce matce, a ich ojca zatrzymali i doprowadzili do otwockiej komendy – informuje mł. asp. Paulina Harabin z policji w Otwocku.

Przeczytaj również: Radzymin: Wielka akcja stołecznej policji. Zatrzymali dwóch groźnych przestępców i odzyskali drogie auto

Gdy 30-latek wytrzeźwiał usłyszał zarzut narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia. To jednak nie koniec konsekwencji, jakie mogą go spotkać.

Tragedia w Warszawie. Czterolatek zginął pod tramwajem

Otwock. Ojciec może stracić prawa

Niebawem materiały sprawy zostaną przekazane do sądu, który dokładnie sprawdzi sytuację rodzinną małoletnich, co może się łączyć z ograniczeniem władzy rodzicielskiej. Zaniedbanie, którego dopuścił się 30-latek, może świadczyć o jego uzależnieniu od alkoholu. - Apelujemy, aby w takich przypadkach, gdzie życie lub zdrowie dzieci jest narażone, natychmiast dzwonić pod numer alarmowy 112 – prosi otwocka policja.

Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Warszawie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE