Tajemnicze i dziwne odgłosy na Żeraniu. Mieszkańcy przerażeni. Co tam się dzieje? Powód jest zaskakujący

i

Autor: AH, archiwum se.pl Tajemnicze dźwięki mogą dochodzić z EC Żerań

Tajemnicze i dziwne odgłosy na Żeraniu. Mieszkańcy przerażeni. Co tam się dzieje? Powód jest zaskakujący

2021-04-22 16:45

Od rana w czwartek, po całym Żeraniu i nie tylko może się nieść dziwny, tajemniczy dźwięk. Mieszkańcy zastanawiają się o co chodzi. Charakterystyczne głuche dudnienie i szum niosą się po całej okolicy. Wszystkiemu winna jest tamtejsza elektrociepłownia, w której pracownicy postanowili przedmuchać wielki kocioł. Skąd taki pomysł? Co to oznacza dla mieszkańców? I Przede wszystkim - kiedy skończą się dziwne odgłosy?

Mieszkańcy Żerania i północnych dzielnic Warszawy mogą się mocno zdziwić. Po okolicy od czwartkowego poranka aż do najbliższej soboty mogą nieść się tajemnicze i przerażające wręcz odgłosy. O co chodzi? Jak wynika z informacji przekazanych przez PGNiG Termika, która zarządza elektrociepłownią Żerań powodem dziwnych hałasów będzie... dmuchanie kotła. W komunikacie, który udostępniła spółka możemy przeczytać, że pracownicy dokonują obecnie rozruchu nowego bloku gazowo-parowego powstającego w budynku. W związku z tym, aż do najbliższej soboty (24 kwietnia) będą wykonywali tzw. dmuchanie kotła. Czyli wpuszczanie pary wodnej do instalacji pod bardzo dużym ciśnieniem. Ma to usunąć zabrudzenia, które mogły powstać podczas montażu. 

Hałas ma być minimalizowany poprzez zastosowanie specjalnego tłumika na wylocie pary, jednak i tak mieszkańcy mogą słyszeć dziwne dźwięki, których wcześniej nie było w okolicy. Do podobnych sytuacji dochodziło m.in. w Krakowie w godzinach wieczornych. Wtedy pojawiały się tajemnicze teorie spiskowe o... lądowaniu UFO czy "trąbach apokalipsy".

Inwestycje w Elektrociepłowni na Żeraniu

Nowy blok, który powstaje w Elektrociepłowni na Żeraniu to inwestycja elektrowni, która ma zastąpić pięć starych kotłów węglowych i tym samym przyczynić się do zredukowania emisji dwutlenku węgla o nawet 40 procent. Emisja pyłów ma spaść do zera! Inwestycja kosztowała PGNiG ponad 1,6 mld zł. Podobny zabieg planowany jest w elektrociepłowni Siekierki. 

Doły śmierci na Białołęce. Wśród odkopanych ofiar kobieta z długim warkoczem..

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki