Targi Książki w Warszawie. Ruszyła największa taka impreza w Polsce

i

Autor: Pixabay Targi Książki w Warszawie. Ruszyła największa taka impreza w Polsce

Targi Książki w Warszawie. Ruszyła największa taka impreza w Polsce

2022-05-26 12:30

Targi Książki w Warszawie wystartowały! Plac Defilad zalały stoiska, na których można kupić książki i spotkać ulubionych pisarzy. Udział w wydarzeniu bierze ponad 500 wystawców z 13 krajów. W programie Targów Książki w Warszawie m.in. warsztaty komiksowe i rozmowa o literaturze dla dzieci. Wydarzenie potrwa do niedzieli, 29 maja.

Targi Książki 2022 w Warszawie - gdzie i kiedy?

Targi Książki 2022 w Warszawie wystartowały w Dzień Matki, 26 maja. To największe międzynarodowe wydarzenie branży wydawniczej w Polsce jest miejscem spotkań autorów, wydawców, agentów, poligrafów, księgarzy, bibliotekarzy, promotorów literatury i wszystkich czytelników.

Przeczytaj też: Brał udział w podpaleniu klubu na Foksalu, potem zabił na Nowym Świecie?! Wstrząsające ustalenia

Targi Książki odbywają się w samym sercu Warszawy - na placu Defilad oraz w salach Pałacu Kultury i Nauki. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Targi potrwają do niedzieli, 29 maja.

Dni i godziny otwarcia plenerowych Targów Książki w Warszawie:

  • 26.05. - godz. 10-18
  • 27.05. - godz. 10-19
  • 28.05. - godz. 10-19
  • 29.05. - godz. 10-17

Targi Książki 2022 w Warszawie – atrakcje

Targom Książki w Warszawie towarzyszy rozbudowany program wydarzeń literackich, edukacyjnych i branżowych. W największym literackim wydarzeniu tego roku udział bierze ponad 500 wystawców z 13 krajów! Nie zabraknie również spotkań z autorami, w tym z aż 30 autorami z Norwegii.

Nie przegap: Dzień Matki w Warszawie. Złóż życzenia w niebanalny sposób

Wśród wydarzeń towarzyszących targom Książki w Warszawie są m.in.:

  • Festiwal Komiksowa Warszawa
  • Festiwal Kryminalna Warszawa
  • „Zaczytana Warszawa” – program przygotowany przez Miasto Stołeczne

- Trudne czasy to przewrotnie dobry czas dla reportażu. Warszawa nagradza co roku te najlepsze, przyznając Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego. Z finalistkami i finalistami nagrody mogą spotkać się wszyscy, którzy przyjdą na targi w sobotę. Proponujemy też spotkania literackie wokół jubileuszowej, 15. edycji Nagrody Literackiej. Dużo ciekawych rozmów, zabaw, warsztatów – oferta różnorodna wiekowo i gatunkowo – m.in. na stoisku Zaczytana Warszawa, na które zapraszamy - powiedział Artur Jóźwik, dyrektor Biura Kultury, podczas konferencji prasowej.

Pełny program Targów książki w Warszawie dostępny na stronie: targiksiazkiwarszawa.pl.

Darmowy sklep dla Ukraińców w Warszawie. Potężne kolejki
Sonda
Czy lubisz czytać książki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE