Trzy aniołki spoczęły w grobach przy mamusiach. Ich groby w Brzozowie toną w białych kwiatach

2021-07-09 16:16

Mieszkańcy nadal są w szoku po potwornym wypadku, do jakiego doszło pod koniec czerwca w Elżbietowie pod Sochaczewem. Samochód osobowy wjechał wprost pod ciężarówkę. W wyniku uderzenia zginęło pięć osób - Małgorzata L. i jej córeczka Zosia oraz Małgorzata P. i jej dwie córeczki - Julia i Weronika. Małe aniołki zostały pochowane przy mamusiach w rodzinnych grobowcach. Po pogrzebie na cmentarzu w Brzozowie jest morze kwiatów.

- Okropna tragedia. Tyle żyć odeszło za jedynym razem. Nie mogę tylko zrozumieć jak i dlaczego. Kobieta naprawdę była nieostrożna, chyba, że to samochód zawiódł, może wysiadły jej hamulce - napisała po tragedii jedna z internautek. I podobnie jak inni, wciąż nie może otrząsnąć się po okrutnym wypadku, do jakiego doszło 29 czerwca na drodze w Elżbietowie pod Sochaczewem.

- Tak trudno pogodzić się z tragedią, która się wydarzyła. Czy ktoś z nas zebranych w tym kościele - a jest nas tak wielu - potrafi odpowiedzieć na pytanie „dlaczego?”. Dlaczego teraz? Sądzę, że nikt z nas na to nie odpowie. Ale może dowiemy się kiedyś, gdy sami odejdziemy do Boga - tak przed trzema białymi trumnami mówił we wtorek ksiądz Maciej Zakrzewski. Dzień później kapłan pocieszał i podnosił na duchu uczestników pogrzebu Małgorzaty L. i jej córeczki Zosi. – Jest już tylko garstka prochu w trumnie. Czy nasze oczy widzą dalej niż trumnę? Musimy spoglądać na ducha - mówił kapłan.

Na cmentarzu w Brzozowie pochowano wszystkie pięć ofiar. Trzy małe aniołki spoczęły w grobach przy swoich ukochanych mamusiach. Na grobowcach od razu pojawiły się setki wieńców, białych kwiatów i wstęg. Z niedowierzaniem oraz niewymownym, ale widocznym na twarzach bólem patrzyli na nie rodzina i przyjaciele zmarłych. Na cmentarzu codziennie pojawiają się okoliczni mieszkańcy, który wciąż cierpią po okropnej tragedii.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE