Umowa podpisana. "Parkuj i jedź" powstanie w Legionowie! W planach kolejne inwestycje

2020-04-15 18:38
parking samochodowy
Autor: pixabay.com Kierowcy mają teraz więcej czasu na rejestrację samochodu

W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w Legionowie powstaną dwa parkingi Park&Ride. Umowę w tej sprawie podpisali przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego, a także władze Warszawy i Legionowa.

Już niebawem mieszkańcy Legionowa dojeżdżający do Warszawy będą mogli pozostawić swoje auta na nowych parkingach. W mieście powstaną dwa nowe obiekty. Każdy z nich pomieści 15 samochodów. Pojawi się również stanowisko do ładowania samochodów elektrycznych, zadaszone miejsca dla rowerów oraz punkt samoobsługowej naprawy rowerów. Według władz Warszawy budowa kolejnych parkingów "Park&Ride" daje bezpośrednie korzyści dla Warszawy.

Ratusz podpowiada jak zutylizować zużyte rękawiczki i maseczki [INFOGRAFIKI]

– Stworzenie mieszkańcom podwarszawskich gmin możliwości bezpiecznego pozostawienia samochodów na parkingach zlokalizowanych przy węzłach przesiadkowych, ograniczy liczbę aut wjeżdżających do Warszawy - mówił wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski. To jednak nie koniec inwestycji. W Legionowskie pętle autobusowe (przy ul. Sowińskiego/Mickiewicza i ul. Olszankowa–Osiedle Młodych) zostaną przebudowane. Od tej pory będą pełnić funkcję lokalnych centrów przesiadkowych.

Maseczkowy szał na bazarach. Od jutra obowiązek ich noszenia. Sprawdź ceny w Warszawie [GALERIA]

Na miejscu powstaną powstaną nowoczesne wiaty przystankowe i perony, z nową nawierzchnią i kanalizacją deszczową. Cały teren zostanie oświetlony lampami LED. – To kolejny krok w celu umożliwienia mieszkańcom Legionowa, ale też i całego powiatu, wygodnego oraz bezpiecznego parkowania w pobliżu punktów przesiadkowych do zbiorowego transportu miejskiego - powiedział Roman Smogorzewski, prezydent Legionowa.

Legionowo: Pierwszy maseczkomat stanął w centrum miasta. Czy warto w nim kupić maseczkę? [GALERIA]

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Super Raport 15.04 - Goście: Robert Winnicki, Roman Osica
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE