DZIAŁALI W CAŁEJ UNII EUROPEJSKIEJ

Upodobali sobie koreańskie i japońskie samochody. Zatrzymano 14 osób. Usłyszeli ponad 150 zarzutów

2022-11-28 9:02

Funkcjonariusze zatrzymali 14 podejrzanych, którzy mieli działać w zorganizowanej grupie przestępczej. Podejrzani zajmowali się kradzieżą pojazdów, nie tylko z Polski. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Jedenastu spośród zatrzymanych zostało tymczasowo aresztowanych, dwie osoby objęto dozorem policyjnym, a jedna z nich, pozostanie w zakładzie karnym,z którego została dowieziona.

Warszawa. Byli złodzieje, paserzy i demontujący auta. Zatrzymano 14 osób

Jak przekazali funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji, zatrzymani kradzieżami samochodów, a potem paserstwem ich części zajmowali się już od 2017 roku. – Wybierali pojazdy głównie marek japońskich i koreańskich. Kradli w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej przekazała Edyta Adamus z zespołu prasowego KSP.

Swoje działania operacyjne policja podjęła w aż 27 adresach na terenie garnizonu stołecznego i Radzynia Podlaskiego. W akcji zatrzymania podejrzanych wzięło udział ponad 150 funkcjonariuszy.

Już na początku 2021 roku stołeczni policjanci podjęli czynności w sprawie grupy przestępczej dokonującej kradzieży samochodów, w której role, co do zadań wykonywanych przez jej członków, były ściśle określone. Były osoby zajmujące się paserstwem, które skupowały kradzione samochody w całości bądź zdekompletowane, osoby, które demontowały pojazdy oraz te, które kradły auta i przeprowadzały je w miejsce przeznaczone do rozbiórki – przekazała Adamus.

Grupą zarządzały dwie osoby. Policjanci zabezpieczyli również narkotyki oraz ponad 100 tysięcy złotych

Procederem zarządzały dwie osoby: 33-latek, który zajmował się paserstwem części oraz 34-latek, odpowiedzialny za kradzieże aut. – Podczas działań funkcjonariusze oprócz samochodów z przerobionymi polami numerycznymi i części samochodowych pochodzących z kradzionych pojazdów, zabezpieczyli również narkotyki i pieniądze na kwotę 118 tysięcy złotych oraz 185 euro – wylicza Edyta Adamus.

Zatrzymanym postawiono 154 zarzuty kradzieży z włamaniem, 12 zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, 12 zarzutów paserstwa, 2 oszustwa oraz składanie fałszywych zeznań i fałszywego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają