Kurczakowe San Francisco zamienią w... ściernisko! Mieszkańcy Targówka załamani

2021-10-14 10:39
Kurczakowe San Francisco zamienią w... ściernisko! Mieszkańcy Targówka załamani
Autor: Sebastian Wielechowski / Super Express Kurczakowe San Francisco zamienią w... ściernisko! Mieszkańcy Targówka załamani

Jego lokal jest jedynym „kurczakiem z rożna” w okolicy, a od 2014 r. zebrał rzeszę fanów. Niestety, urzędnicy postanowili usunąć bar! Sebastian Wiewióra (35 l.) dostał zawiadomienie, wedle którego musi usunąć budynek do 2024. Restaurator jest załamany, bo lata ciężkiej pracy i licznych modernizacji mogą pójść na marne. W miejscu lokalu powstanie... trawnik.

Właściciel „kurczaka z rożna na Wyszogrodzkiej” kupił lokal w 2013 r. - Razem z żoną zaczynaliśmy od zera. Doprowadziliśmy wodociągi i kanalizacje. Inwestycja trwała półtora roku i była finansowana z naszych kredytów za łączną sumę 250 tys. zł. - mówi rozżalony Sebastian Wiewióra, właściciel lokalu. - Zarząd Dróg Miejskich, który zarządza terenem wydał nam pozytywną decyzję na wkopane rury do 2045 r. Byliśmy pewni, że wszystko będzie w porządku… - dodaje Sebastian. Wszystko zmieniło się w sierpniu tego roku. Urząd miasta zdecydował, że „obiekt należy usunąć do dnia 06.08.2024 r.”. Biuro architektury planuje, że w miejscu kurczaków powstanie trawnik. - To jakiś absurd! Tłumaczą się zielenią, podczas gdy pięć lat temu zniszczyli ją obok nas i postawili parking - skarży się Sebastian.

- Obiekt jest niezgodny z zapisami planu miejscowego. Znajduje się w pasie drogi. W takiej sytuacji Zarząd Dróg Miejskich może wydać zgodę najwyżej na trzy lata - tłumaczy Konrad Klimczak z biura prasowego urzędu miasta. Budynek stoi jednak od 30 lat, a problemy zaczął sprawiać dopiero teraz.

Sebastian Wiewióra postanowił zawalczyć o swoje. Na wejściu do lokalu wiszą obecnie informacje o tym, że „kurczak z rożna” może zniknąć, a na ladzie rozdawane są petycje. Podpisy można składać również w internecie na stronie petycjeonline.com. - Na ten moment podpisało ją 2,5 tys. osób. Ludziom najwidoczniej zależy na tym miejscu - mówi Sebastian.

Biuro architektury kierowane przez Marlenę Happach wydało nakaz usunięcia budynku do 06.08.2024 r.

Sonda
Czy szeregowi urzędnicy powinni zarabiać więcej?
Horror. Mieszkańcy Ziołowej w Piasecznie toną w błocie. Urzędnicy mają to w nosie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE