W nowych autobusach jak w starych Ikarusach? WTP testuje śliską skórę

2021-10-21 20:07
W nowych autobusach jak w starych Ikarusach? WTP testuje śliską skórę
Autor: ZTM W nowych autobusach jak w starych Ikarusach? WTP testuje śliską skórę

Powrót do przeszłości? Tak twierdzą niektórzy pasażerowie, po tym jak Warszawski Transport Publiczny poinformował o nietypowych testach. W kilku autobusach zainstalowano nowe fotele - pokryte ekoskórą. Na razie testem objęto nowe autobusy Komunikacji Miejskiej Łomianki, ale wkrótce pojawią się też w niektórych autobusach i tramwajach w stolicy.

Warszawski Transport Publiczny zdecydował się na nietypowy krok. W autobusach, które skierowano do obsługi tras linii 110, 150 i 250 zainstalowano siedzenia pokryte tzw. eko-skórą w kolorze szarym lub czerwonym. Taki materiał stosowany jest w innych europejskich krajach, m.in. w Niemczech (Monachium), Estonii (Tallin), Czechach (Praga, Ostrawa), Słowacji (Bratysława) i Szwajcarii (Bazylea).

Jak zachwala ZTM, nowy materiał jest sprężysty, wytrzymały i trwały. - Takie pokrycia są produkowane w szerokiej gamie kolorów; my zdecydowaliśmy się na szary - barwę stonowaną, neutralną, przyjemną dla oka i pasująca do koloru wnętrz pojazdów, które są utrzymane w szaro-niebieskiej tonacji oraz czerwony - nawiązujący do obecnej barwy siedzeń - czytamy w komunikacie prasowym.

Nowe siedzenia są łatwiejsze w dezynfekcji i czyszczeniu. To właśnie dlatego rozpoczęły się testy nowych typów siedzeń. W listopadzie dwa autobusy na ulice wyślą Miejskie Zakłady Autobusowe, w końcu roku dziesięć tramwajów (pięć Swingów i pięć składów pochodnych typu 105N) przygotują Tramwaje Warszawskie.

- Testowanie potrwa co najmniej rok, dzięki czemu sprawdzimy nowe siedzenia w różnych porach roku, przy różnych warunkach atmosferycznych - tłumaczy ZTM.

Pasażerowie mogą zgłaszać swoje opinie o zmianach na adres mailowy Zarządu Transportu Miejskiego: ztm@ztm.waw.pl.

Mężczyzna zginął pod kołami tramwaju w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE