W powietrzu zadzwonił po straż pożarną. Natychmiastowa reakcja policjanta za rozprzestrzeniający się ogień

i

Autor: POLICJA W powietrzu zadzwonił po straż pożarną. Natychmiastowa reakcja policjanta za rozprzestrzeniający się ogień

NA MOTOPARALOTNI Z POMOCĄ

W powietrzu zadzwonił po straż pożarną. Natychmiastowa reakcja policjanta na rozprzestrzeniający się ogień

2023-04-03 22:46

Radomski policjant, realizując swoją pasję, w trakcie lotu motoparalotnią zauważył pożar w okolicach lasu w rejonie gminy Głowaczów. Jego reakcja była natychmiastowa. Powiadomił o zdarzeniu straż pożarną. Dzięki jego zdecydowanej i szybkiej reakcji, udało się uniknąć ogromnych strat materialnych!

Radom. Policjant powiadomił straż pożarną o pożarze. Zauważył go z powietrza!

Jeden z radomskich funkcjonariuszy w środę, 29 marca, wzbił się w przestworza! – Realizując swoją pasję, w trakcie lotu motoparalotnią zauważył dym wydobywający się znad lasu w okolicy gminy Głowaczów – przekazał zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji.

Policjant nie tracił czasu, natychmiast zawiadomił odpowiednie służby. Ogień, który zauważył, bardzo szybko rozprzestrzeniał się po kolejnych krzakach i drzewach. Asp. Bartosiewicz, jeszcze w powietrzu, zadzwonił na numer alarmowy 112, gdzie poinformował o niebezpieczeństwie. Na miejsce wysłano zastępy straży pożarnej, która ugasiła pożar.

Rok wcześniej miała miejsce podobna sytuacja w rejonie Wisły w okolicy Kłody w gminie Magnuszew, gdzie paliły się łąki. Wtedy funkcjonariusz również zareagował, informując straż pożarną. Dzięki zdecydowanej reakcji policjanta z pewnością i tym razem udało się uniknąć ogromnych strat materialnych.

Policjant, korzystający z możliwości latania motoparalotnią, służy w policji od 18 lat. W latach 90-tych latał szybowcami, a pierwszy swój lot odbył w szkole paralotniowej w Szczyrku.

Lotnictwem zaczął interesować się, gdy miał zaledwie kilka lat. Zawsze marzył o lataniu i dążył do spełnienia wszystkich swoich najskrytszych marzeń.

Sonda
Czy kiedykolwiek udzielałeś/aś komuś pomocy po pożarze?