Warszawa: 13-latka znęcała się nad psem! Tłumaczyła, że zwierzak do tego przywykł

i

Autor: Pixabay Warszawa: 13-latka znęcała się nad psem! Tłumaczyła, że zwierzak do tego przywykł

Przerażające

Warszawa: 13-latka znęcała się nad psem! Tłumaczyła, że zwierzak do tego przywykł

2023-08-24 8:12

Szokujące zachowanie 13-latki. Nastolatka znęcała się nad swoim psem! Biła go po głowie i karku, tłumacząc, że do tego „przywykł”. Jedno z takich zdarzeń dziewczyna nagrała swoim telefonem komórkowym i rozpowszechniła wśród znajomych. Materiały sprawy trafiły do sądu rodzinnego i nieletnich, który zdecyduje o dalszym losie 13-latki.

Warszawa, Wola. Nastolatka znęcała się nad psem

Policjanci z wydziału profilaktyki społecznej nieletnich i patologii z Woli otrzymali informację o tym, że 13-latka niewłaściwie traktuje swojego psa. - Miała go wielokrotnie uderzać po głowie i karku, tłumacząc, że do tego „przywykł”. Jedno takie zdarzenie nagrała swoim telefonem komórkowym i rozpowszechniła wśród znajomych - przekazała nadkom. Marta Sulowska z wolskiej policji. Co więcej, nastolatka miała również utrzymywać psa bez pokarmu i wody.

Funkcjonariusze od razu zainteresowali się sprawą i rozpoczęli ustalenia. Przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i zaraz po tym pies został odebrany przez pracownika fundacji w asyście Policji i trafił pod opiekę schroniska. Okazało się, że czworonóg nie posiada nawet książeczki szczepień.

Nastolatka odpowie przed sądem

- Po zgromadzeniu materiału dowodowego nieletnia została przesłuchana i został jej określony czyn karalny z art. 35 ust. 1 z Ustawy o Ochronie Zwierząt tj. znęcania się nad psem. Materiały sprawy zostały przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich - poinformowała nadkom. Marta Sulowska.

Policja przypomina, że zwierzę nie jest rzeczą. Jest istotą żyjącą, zdolną do odczuwania cierpienia, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. - Jeśli posiadasz informacje o znęcaniu się nad zwierzętami poprzez m.in. torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania lub oferowaniu do sprzedaży bądź kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem skontaktuj się z Policją - apeluje nadkom. Sulowska.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?