Warszawa. Nowy KRÓL PUSZCZY w stołecznym zoo. Zobacz, jego pierwsze kroki!

2020-06-07 12:00 DS
Warszawskie Zoo ma już 90 lat
Autor: WikipediaCC/Zdzisław Adam Niedźwiecki Warszawskie Zoo ma już 90 lat

Nie ma tygodnia bez kolejnych narodzin w warszawskim zoo. Tym razem okazja do świętowania jest szczególna. Nowy mieszkaniec jest wyjątkowym okazem wśród zwierząt i prawdziwym królem puszczy.

Kilka dni temu na świat przyszedł mały żubr. Choć swoim wyglądem oraz gabarytami znacznie odbiega od dorosłych osobników, to już za kilkanaście miesięcy nabierze tężyzny i dumnie będzie prezentował się gościom zoo. Żubr urodził się 26 maja, a więc sprawił swojej mamie najpiękniejszy prezent na Dzień Matki. - Witamy kolejnego malucha w naszej zoologicznej rodzinie. Poznajcie Króla Puszczy - poinformowało ogród zoologiczny na Facebooku. Ponadto zamieszczono film, na którym widać nowego mieszkańca.

Warszawa: Strażnik z koronawirusem. Pracował w ważnym referacie!

Z okazji narodzin żubrzyka pracownicy ogrodu postanowili przypomnieć najistotniejsze fakty dotyczące tego gatunku zwierząt. "Żubr europejski jest symbolem skutecznej ochrony przyrody. Ten największy ssak lądowy Europy został wytępiony na większości obszarów występowania.Zaledwie kilka osobników dało początek obecnej populacji. To właśnie ogrody zoologiczne uratowały ten gatunek dzięki profesjonalnej hodowli.O żubra wciąż trzeba dbać, bo gatunek uratowany z tak małej liczby osobników ma bardzo małą pulę genową. Przez to ma ograniczoną zmienność genetyczną, co powoduje większą podatność na różne choroby. Warszawskie ZOO odnosi sukcesy w rozmnażaniu żubrów. Do tej pory przyszło u nas na świat ok. 40 maluchów!" - czytamy na profilu Warszawskiego zoo.

Student ZMARŁ z wycieńczenia. Są ZARZUTY dla wuefistów z WATu, którzy kazali przebiec 10 km w upał

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Super Raport 5 VI (goście: Bortniczuk, Migalski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.