Metro M2

i

Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS

Kiedy ruszą pociągi?

Warszawa. Otwarcie nowych stacji metra na Bródnie w środę. Trzaskowski informuje o której godzinie

2022-09-27 10:06

Kiedy wreszcie mieszkańcy Bródna doczekają się otwarcia nowych stacji metra? We wtorek (27 września) zakończyła się wreszcie walka o pozwolenie na użytkowanie trzech nowych stacji metra na Targówku. Wojewódzki nadzór budowlany podpisać niezbędne zgody. Do tej pory brakowało pozwoleń na dwie stacje – Bródno i Zacisze. Prezydent Rafał Trzaskowski ogłosił: Właśnie dostałem informacje od Metro Warszawskie: inwestycja zakończona, wszystkie pozwolenia kompletne. Jutro (środa 28 września) o 13:30 mieszkanki i mieszkańcy Warszawy pojadą już z nowych stacji M2: Zacisze, Kondratowicza, Bródno.

Metro na Bródno. Jest data otwarcia

Stacja Kondratowicza dostała akcept urzędników wojewody jako pierwszy fragment tego nowego odcinka II linii metra. Inwestycja jest gotowa od sierpnia. I do tej pory trwa kontredans (z dostarczaniem dodatkowych dokumentów, podpisów czy upoważnień) między wykonawcą a inspektorami, by pasażerowie mogli bezpiecznie pojechać metrem. Ratusz miał nadzieję, że formalności uda się zakończyć w miniony piątek (23 września), wówczas planowano od razu puścić pociągi na podziemne tory na Bródno. Nie wyszło, a prezydent Warszawy wyjechał na cztery dni do Pragi. I wszystko wskazuje na to, że otworzy metro w środę (28 września), gdy wróci. Bo tym razem już urzędnicy spieszyć się nie zamierzają. – Otwarcie trzech nowych stacji – Zacisze, Kondratowicza i Bródno – nastąpi nie później niż w ciągu kolejnego dnia od otrzymania kompletu pozwoleń na użytkowanie – informowało wczoraj Metro Warszawskie.

Przeczytaj również: Budowa bródnowskiego odcinka metra linii M2 zrujnowała im domy. Mieszkańcy Zacisza walczą o odszkodowania od firmy Gulermak

Dziś prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski sam poinformował na facebooku:

"Właśnie dostałem informacje od Metro Warszawskie: inwestycja zakończona, wszystkie pozwolenia kompletne. Jutro o 13:30 mieszkanki i mieszkańcy Miasto Stołeczne Warszawa pojadą już z nowych stacji M2: Zacisze, Kondratowicza, Bródno."

Metro na Bemowo i Bródno. Montują nowe oznaczenia

Metro na Brodno. Jest zgoda.

- Po uzupełnieniu dokumentacji przez inwestora i przeprowadzeniu kontroli, 27 września Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego (MWINB), udzielił kolejne pozwolenia na użytkowanie wschodniego odcinka II linii metra - dla stacji Zaciszei Bródno - przekazała Ewa Filipowicz, rzecznik urzędu wojewódzkiego.

Sonda
Czy lubisz podróżować metrem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają