Metro M2

i

Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS

Kiedy ruszą pociągi?

Warszawa. Otwarcie nowych stacji metra na Bródnie w środę. Trzaskowski informuje o której godzinie

2022-09-27 10:06

Kiedy wreszcie mieszkańcy Bródna doczekają się otwarcia nowych stacji metra? We wtorek (27 września) zakończyła się wreszcie walka o pozwolenie na użytkowanie trzech nowych stacji metra na Targówku. Wojewódzki nadzór budowlany podpisać niezbędne zgody. Do tej pory brakowało pozwoleń na dwie stacje – Bródno i Zacisze. Prezydent Rafał Trzaskowski ogłosił: Właśnie dostałem informacje od Metro Warszawskie: inwestycja zakończona, wszystkie pozwolenia kompletne. Jutro (środa 28 września) o 13:30 mieszkanki i mieszkańcy Warszawy pojadą już z nowych stacji M2: Zacisze, Kondratowicza, Bródno.

Metro na Bródno. Jest data otwarcia

Stacja Kondratowicza dostała akcept urzędników wojewody jako pierwszy fragment tego nowego odcinka II linii metra. Inwestycja jest gotowa od sierpnia. I do tej pory trwa kontredans (z dostarczaniem dodatkowych dokumentów, podpisów czy upoważnień) między wykonawcą a inspektorami, by pasażerowie mogli bezpiecznie pojechać metrem. Ratusz miał nadzieję, że formalności uda się zakończyć w miniony piątek (23 września), wówczas planowano od razu puścić pociągi na podziemne tory na Bródno. Nie wyszło, a prezydent Warszawy wyjechał na cztery dni do Pragi. I wszystko wskazuje na to, że otworzy metro w środę (28 września), gdy wróci. Bo tym razem już urzędnicy spieszyć się nie zamierzają. – Otwarcie trzech nowych stacji – Zacisze, Kondratowicza i Bródno – nastąpi nie później niż w ciągu kolejnego dnia od otrzymania kompletu pozwoleń na użytkowanie – informowało wczoraj Metro Warszawskie.

Przeczytaj również: Budowa bródnowskiego odcinka metra linii M2 zrujnowała im domy. Mieszkańcy Zacisza walczą o odszkodowania od firmy Gulermak

Dziś prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski sam poinformował na facebooku:

"Właśnie dostałem informacje od Metro Warszawskie: inwestycja zakończona, wszystkie pozwolenia kompletne. Jutro o 13:30 mieszkanki i mieszkańcy Miasto Stołeczne Warszawa pojadą już z nowych stacji M2: Zacisze, Kondratowicza, Bródno."

Metro na Bemowo i Bródno. Montują nowe oznaczenia

Metro na Brodno. Jest zgoda.

- Po uzupełnieniu dokumentacji przez inwestora i przeprowadzeniu kontroli, 27 września Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego (MWINB), udzielił kolejne pozwolenia na użytkowanie wschodniego odcinka II linii metra - dla stacji Zaciszei Bródno - przekazała Ewa Filipowicz, rzecznik urzędu wojewódzkiego.

Sonda
Czy lubisz podróżować metrem?