Rondo Żaba

i

Autor: Google Rondo Żaba

Było zamykane już dwa razy

Znów zamkną rondo Żaba! Z kolejnym remontem czekają na otwarcie metra na Targówku

2022-09-26 5:21

Robotnicy z Tramwajów Warszawskich po raz kolejny chcą zamknąć ruch tramwajowy na rondzie Żaba w Warszawie. W ubiegłym roku przeprowadzili tam część prac związanych z wymianą torowiska. Teraz czas na kolejną turę utrudnień. Wiemy jednak, że urzędnicy dokładnie zaplanowali tegoroczny remont i wejdą na rondo dopiero po otwarciu metra na Bródnie. Chodzi o jak najmniejszy paraliż komunikacyjny.

Kolejny remont na rondzie Żaba

Remont nawierzchni na całym rondzie, chwilę później utrudnienia przez wymianę torów… w ubiegłym roku rondo Żaba na warszawskim Targówku przeszło istny armagedon związany z robotami drogowymi. Jak dowiedział się „Super Express”, to jednak nie koniec utrudnień dla mieszkańców. Tramwajarze po raz kolejny planują zamknąć ruch tramwajowy na rondzie Żaba i przeprowadzić kolejny remont. - Musieliśmy to podzielić na dwie części. Pierwszą mamy już za sobą. Szynami i zwrotnicami bliżej ul. 11 listopada zajęliśmy się w ubiegłym roku. Poprawiliśmy wtedy także kształt przejazdu dla aut. Teraz przyszedł czas na część torów bliżej cmentarza – przekazał Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Tramwajarze czekają na otwarcie metra na Bródnie

Tym razem tramwajarze zajmą się wymianą rozjazdu oraz szyn. Są już gotowi do remontu, który potrwa około tydzień. Jednak wciąż czekają z rozpoczęciem prac z uwagi na jeden ważny szczegół. - Zarząd Transportu Miejskiego poprosił nas żebyśmy do niego przystąpili po otwarciu metra na Bródno i po zakończeniu akcji związanej z dowożeniem warszawiaków na cmentarze na święto zmarłych. Wyłączenie ruchu tramwajowego będzie wtedy najmniej uciążliwe dla pasażerów – wytłumaczył Dutkiewicz. Kolejne zamknięcie ruchu na rondzie Żaba planowane zatem jest na listopad.

Sonda
Czy denerwują cię remonty dróg w Warszawie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany