Taśma policyjna

i

Autor: Materiały prasowe policji Zdj. ilustracyjne.

Szokujący mord w stolicy

Warszawa: Rzeźnik z Myśliborskiej usłyszał zarzuty. "Pojechał do marketu po lepszą piłę"

2022-08-13 17:11

Prokuratura ujawniła nowe fakty w sprawie wstrząsającego zabójstwa na Białołęce. W czwartek (11 sierpnia) około godziny 23 w mieszkaniu przy ul. Myśliborskiej funkcjonariusze odkryli zwłoki 72-letniego mężczyzny. W pobliskiej altanie śmietnikowej znaleźli jego odcięte nogi. W sprawie zatrzymano 48-letniego właściciela mieszkania. W sobotę usłyszał zarzuty.

Rzeźnik z Myśliborskiej usłyszał zarzuty

Prokuratura opowiedziała o szczegółach zatrważającej zbrodni. - 72-letni mężczyzna został zamordowany w mieszkaniu swojego zięcia. Z tego co ustaliliśmy, doznał on obrażeń ciała w postaci ran rąbanych głowy, prawdopodobnie zadanych siekierą, a także poderżnięto mu gardło w wyniku czego mężczyzna wykrwawił się i zmarł – powiedziała prok. Katarzyna Skrzeczkowska z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Przeczytaj również: Wstrząsające zabójstwo w Warszawie. Odcięte ludzkie nogi na śmietniku

48-latek usłyszał zarzut zabójstwa i znieważenia zwłok, bo nogi obciął swojej ofierze już po śmierci. Według śledczych nogi obciął „tym, co miał w domu”. Miał trudności z dalszym cięciem zwłok więc postanowił ułatwić sobie zadanie. - Pojechał do marketu, żeby kupić lepszą piłę. Z nią zatrzymali go policjanci – dodała prokurator Skrzeczkowska.

48-latek trafił do aresztu

Podejrzany trafił decyzją sądu na trzy miesiące do aresztu. Złożył w sprawie krótkie wyjaśnienia, ale nie przyznał się do winy.

O sprawie zawiadomiła policję żona zabitego 72-latka. Starszy mężczyzna miał odwiedzić swojego byłego zięcia w jego mieszkaniu i przez dłuższy czas nie wracał. Wezwani policjanci zastali w lokalu zatrważający widok. 48-latek był pokryty krwią, a w rękach trzymał piłę tarczową.

Policja zatrzymała 72-letniego mordercę. Badanie DNA rozwiało wątpliwości
Sonda
Czy w Polsce powinna obowiązywać kara śmierci?
Nasi Partnerzy polecają