Wielka afera na Targówku w Warszawie. Miasto szerokim strumieniem dawało dotacje zatrzymanemu za współżycie z 14-latką Robertowi K.

i

Autor: Facebook Wielka afera na Targówku w Warszawie. Miasto szerokim strumieniem dawało dotacje zatrzymanemu za współżycie z 14-latką Robertowi K.

SEKSAFERA W STOLICY

Warszawa. Skontrolują firmę oskarżonego o pedofilię. Robert K. dostał z urzędu prawie 400 tysięcy złotych

2022-08-28 10:26

W czerwcu bieżącego roku informowaliśmy o zatrzymaniu znanego aktywisty. Robert K. usłyszał zarzuty seksualnego obcowania z 14-latką. Teraz dowiadujemy się, że mężczyzna otrzymał od dzielnicy prawie 400 tys. złotych. Takie informacje przekazała w rozmowie z Polską Agencją Prasową radna Marta Boroczyńska. Samorządowcy rozpoczynają kontrolę działalności podejrzanego.

Zatrzymanie aktywisty w Wiosce Żywej Archeologii

Robert K. został zatrzymany w czerwcu w Wiosce Żywej Archeologii. Mężczyzna miał być w związku z 14-letnią dziewczynką. Zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie zostało złożone jeszcze pod koniec marca.

Teraz dowiadujemy się kolejnych rzeczy w tej sprawie. Z informacji zbiorczej dotyczącej wydatkowania i przychodów, wynika, że Robert K. tylko przez cztery lata otrzymał z urzędu prawie 400 tys. złotych.

Na samą działalność od Domu Kultury Świt dostał prawie 70 tys. złotych, z kolei od Centrum Kultury i Aktywności, Domu Kultury Zacisze, OSiR-u oraz Wydziału Kultury i Promocji dla Dzielnicy Targówek zainkasował łącznie 93,5 tys. złotych. Do tego dochodzą jeszcze pieniądze, które Robert K. otrzymał za realizację projektów z budżetu obywatelskiego. Suma? 193 tys. złotych!

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Seksafera na Targówku w Warszawie. Znany aktywista zatrzymany za wykorzystanie 14-latki

Pieniądze płynęły też z placówek oświatowych, które płaciły Robertowi K. za warsztaty dla uczniów szkół podstawowych. W latach 2019-2021 zainkasował za to ponad 43 tys. zł.

Łącznie, ze wszystkich dotacji, przez ostatnie 4 lata, mężczyzna zgarnął 399 900,11 złotych.

Rozpoczyna się kontrola firmy oskarżonego

Radni stwierdzili, że chcą dokładnie zbadać sprawę Wioski Żywej Archeologii. Już 29 sierpnia odbędzie się pierwsze posiedzenie zespołu kontrolnego w tej sprawie. Radni przeanalizują regulaminy udzielania zamówień, na podstawie których zawierane były wspomniane umowy, a także zapoznają się z wszystkimi odpowiedziami na interpelacje i zapytania w ramach dostępu do informacji publicznej, które w temacie kontroli bardzo licznie spłynęły do urzędu dzielnicy od radnych i mieszkańców.

W tzw. sprawie Wioski Żywej Archeologii toczą się jeszcze kontrole na poziomie miasta i dzielnicy. Oczekujemy od Zarządu Dzielnicy informacji, jaki jest dokładnie zakres tych kontroli. Chcemy również poznać daty ich rozpoczęcia, planowanego zakończenia i wstępne ustalenia – powiedziała radna Marta Borczyńska. – Ten pan nie miał zezwolenia sanepidu na wyrób żywności, nie miał pozwolenia na sprzedaż alkoholu - a takie rzeczy miały miejsce na terenie Wioski. Jest też kwestia zwierząt, którą wyjaśniamy, bo były tam przetrzymywane zwierzęta, w tym gatunki chronione – dodaje.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Wielka afera na Targówku w Warszawie. Miasto szerokim strumieniem dawało dotacje zatrzymanemu za współżycie z 14-latką Robertowi K.

Radni również chcą zbadać szeroką działalność Roberta K.Od pieczenia pierników, koncertów, warsztatów dla dzieci, po prowadzenie ogródka, czy tężni. Np. tężnia to projekt z budżetu obywatelskiego, została wybudowana i obsługę tej tężni została zlecona temu panu. Zresztą prowadził on bardzo szeroką działalność. Nie wiem, czy jest taki drugi podmiot w Polsce, który zajmuje się tak szerokim zakresem działalności – podkreśliła.

Groby polskich księży. Zabici przez SB oraz duchowni zamieszani w pedofilię | Niezapomniani
Sonda
Czy kary za pedofilię powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany