Akcja policji w Warszawie

Warszawa. Wielki cios w narkobiznes, policjanci przejęli 112 kg narkotyków z Hiszpanii. Trzy osoby zatrzymane

2022-09-05 16:06

Szokująca próba przemytu gigantycznych ilości marihuany do Polski. Policjanci przechwycili w Warszawie aż 112 kg marihuany. Przestępcy przywieźli ją z Hiszpanii. Część nielegalnych środków znajdowała ię w magazynie w Warszawie. Oprócz nielegalnych środków wartych 5,5 mln złotych śledczy zabezpieczyli mienie przestępców o wartości 200 tys. zł.

Warszawa. Wielkie uderzenie w narkobiznes

Funkcjonariusze CBŚP i Straży Granicznej pochwalili się wielkim sukcesem. Za jednym zamachem udaremnili przemyt wielkiej ilości narkotyków, zlikwidowali magazyn w Warszawie i zatrzymali trzech przestępców. Śledczy od dłuższego czasu byli na tropie szajki przestępców przemycających narkotyki. W 2021 roku przekazali niemieckim służbom informacje o przemycie 39 kg marihuany, dzięki czemu udało się przechwycić busa. Zatrzymany został kierowca, który wiózł środki z Hiszpanii.

Przeczytaj również: Nie żyje komendant policji w Pułtusku. Jarosław Olszewski miał 43 lata

W tym roku śledczy połączyli siły. Okazało się, że tropioną grupą oprócz CBŚP interesuje się też Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie. Pod wydziału Prokuratury Krajowej w Lublinie ruszyło śledztwo. - Dzięki szeroko zakrojonym działaniom funkcjonariuszy CBŚP i SG udało się ustalić pojazd użyty do przemytu - przekazała Iwona Jurkiewicz z CBŚP.

Przemycali narkotyki z Hiszpanii do Polski. Przejęto towar warty 5,5 mln złotych!

Warszawa. Zatrzymanie jak z filmu

Wielka akcja jak w filmie sensacyjnym rozegrała się pod koniec sierpnia na trasie S17 w okolicach Garwolina. Wspólnie z lokalnymi policjantami i specjalnym oddziałem CBŚP udało się zatrzymać dwóch mężczyzn zamieszanych w proceder. W tym samym czasie w Warszawie policjanci weszli do mieszkania, w którym zorganizowali magazyn i zatrzymali trzeciego przestępcę.

Na terenie Warszawy zatrzymali też busa, w którym ukryto kilkadziesiąt kilogramów marihuany. - Przy wsparciu zespołu specjalnego CBŚP, zatrzymano 2 osoby i przejęto 79 kg marihuany. Była to partia narkotyków, która dotarła do Warszawy z Hiszpanii ukryta w meblach. Kolejne 33 kg ujawniono w miejscu zamieszkania trzeciego zatrzymanego. Jedno z pomieszczeń było wykorzystywane jako magazyn narkotyków. Łącznie podczas akcji funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 112 kg marihuany – tłumaczy Iwona Jurkiewicz.

Warszawa. Narkotyki warte 5,5 mln zł

Jak oszacowali śledczy przejęte narkotyki miały wartość aż 5,5 mln złotych! To nie pierwszy udaremniony przemyt marihuany z Hiszpanii. W połowie lipca funkcjonariusze przejęli 35 kg suszu ukrytego w chłodni między owocami morza. Więcej przeczytasz TUTAJ.

Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Warszawie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany