Warszawa: Zima w Mieście 2020. Kiedy ruszają zapisy? Jak zapisać dziecko? [INFORMATOR]

2020-01-15 11:18 MB
Zima w mieście 2020
Autor: Marcin Wziontek/Super Express Zima w mieście 2020

Dużą popularnością w ferie zimowe w Warszawie cieszą się przede wszystkim atrakcje i wydarzenia zorganizowane specjalnie dla dzieci i młodzieży. W tym roku tradycyjnie, uczniowie warszawskich szkół oraz uczniowie mający stałe miejsce zamieszkania w Warszawie będą mogli skorzystać z programu Zima w mieście 2020. Jakie atrakcje czekają na najmłodszych i kiedy ruszają zapisy? Sprawdź poniżej.

Miasto w ramach akcji „Zima w mieście” 2020 zaplanowało dla uczniów bogatą ofertę zajęć edukacyjno-wychowawczych, naukowych, kulturalnych i sportowych. - Łącznie warszawscy uczniowie odwiedzili placówki blisko 59 tys. razy, co oznacza, że każdego dnia z atrakcji korzystało około 6 tys. dzieci. W bieżącym roku spodziewana jest podobna frekwencja. Dzięki tej inicjatywie dzieci i młodzież mogą bezpiecznie, aktywnie oraz ciekawie spędzić wolny czas – informuje Kamil Dąbrowa, rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy.


Jakie atrakcje?

Program akcji „Zima w mieście 2020” obejmuje m.in. zajęcia edukacyjno-wychowawcze, sportowe, rekreacyjne i kulturalne. Będą organizowane także aktywności poza wyznaczonymi placówkami - wycieczki, seanse filmowe, spektakle teatralne, lekcje muzealne czy też spotkania z ciekawymi ludźmi. Nie zabraknie również zajęć sportowych (turnieje, mecze, gry i zabawy).

Wiemy kiedy przyjdzie ZIMA do Warszawy. Będziesz w ogromnym szoku

W roku szkolnym 2019/2020 akcja "Zima w Mieście" zaplanowana została od 10 do 21 lutego w 108 szkołach, w tym 8 specjalnych. Zapisy uczestników rozpoczęły się we wtorek, 14 stycznia, o godz. 12.00 i są one prowadzone przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń, który dostępny jest dla rodziców poniżej:

ZAPISY NA ZIMĘ W MIEŚCIE 2020

- Z zajęć dzieci będą mogły korzystać przez pięć dni w tygodniu, od godz. 7.00-8.00 do godz. 16.00-17.00. Koszt udziału dziecka w akcji wynosi 10 zł dziennie za opiekę oraz 10 zł za dwa posiłki, w tym jeden ciepły – informuje Kamil Dąbrowa, rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy.

Ważne linki:

Dzielnicowe strony www „Zima w mieście 2020”

Dzielnicowi koordynatorzy Warszawskiej Akcji "Zima w Mieście" 2020

Zasady rekrutacji, harmonogramy - placówki specjalne

Zasady rekrutacji, harmonogramy - placówki ogólnodostępne

Feryjne Placówki Edukacyjne Specjalne

Zobacz także: Ferie zimowe 2020: terminy. Sprawdź, kiedy są ferie zimowe w województwach!