Tragedia w Warszawie

Warszawa: Znicz i biała różyczka. Poruszający widok w miejscu śmierci czterolatka na ul. Jagiellońskiej [ZDJĘCIA]

2022-08-14 11:11

Cała Warszawa nie może otrząsnąć się po tragedii, która wydarzyła się w piątek (12 sierpnia) na ul. Jagiellońskiej na Pradze. Zamykające się drzwi tramwaju przytrzasnęły nóżkę czteroletniego chłopca. Pojazd ruszył, wlokąc za sobą przez kilkaset metrów dziecko. Malec nie miał szans na przeżycie. Na miejscu tragedii pojawiły się znicz i biała róża.

Tragedia w Warszawie. Wzruszający symbol w miejscu śmierci czterolatka

To wypadek jak z najgorszego koszmaru. Chłopczyk jechał tramwajem z babcią. W pewnym monecie drzwi zatrzasnęły się i przycięły nogę dziecka. Kobieta nie była w stanie pomóc wnuczkowi. Była w tak wielkim szoku, że po zdarzeniu zemdlała. Emocji nie potrafili ukryć nawet ci, którzy ze śmiercią i wypadkami mają na co dzień do czynienia. - Tutaj wszyscy płaczą – przekazał obecny na miejscu reporter „Super Expressu”.

Przeczytaj również: Tragedia w Warszawie. Tramwaj przytrzasnął 4-letniego chłopca i ciągnął po torowisku. Dziecko nie żyje, jego babcia zemdlała

Motorniczy niczego nie zauważył. Po wszystkim został przebadany na obecność alkoholu, był trzeźwy. Tramwaj miał ważne badania techniczne. Prokuratura bada sprawę tej tragedii, a wszyscy zadają sobie pytanie: jak do tego doszło?

W sobotę (13 sierpnia), czyli dzień po tej koszmarnej tragedii, na ul. Jagiellońskiej ktoś zapalił znicz. Obok pozostawił białą różyczkę, symbol niewinności, który często kojarzony jest z dziećmi.

Tragedia w Warszawie. Czterolatek zginął pod tramwajem

Tragedia w Warszawie. Prokuratura prowadzi śledztwo

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga prowadzi dochodzenie, które ma wyjaśnić, jak doszło do tego tragicznego zdarzenia. W piątek, 12 sierpnia, wieczorem zakończono oględziny miejsca.Sprawdzany był stan techniczny pojazdu. Zabezpieczano też monitoring z pojazdów, które były w pobliżu, a także monitoringi stacjonarne. Ustalono też dane świadków zdarzenia - przekazała na sobotnie konferencji prasowej rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Katarzyna Skrzeczkowska.

Sonda
Czy jechałaś/ jechałeś kiedyś tramwajem, który miał wypadek?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE