Warszawskie uczelnie na topie! Uniwersytet Warszawski najlepsze w kraju, Politechnika na trzecim miejscu! [AUDIO]

2019-06-12 17:46
Warszawskie uczelnie na topie!
Autor: www.panoramio.com/photo/68053419/Mister No 2011 Warszawskie uczelnie na topie!

Uniwersytet Warszawski najlepszą uczelnią w Polsce. Wyprzedził Uniwersytet Jagielloński, a na trzecim stopniu podium ulokowała się Politechnika Warszawska. Można więc śmiało powiedzieć: stolica przoduje!

Jaka jest recepta na sukces? - To jest wiele lat pracy i w zasadzie cała historia. Te uczelnie, które są w pierwszej dziesiątce, to są uczelnie, które mają 100, 200 a nawet 400 lat. Tę pozycję budowało wiele pokoleń - tłumaczy prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow, była rektor uczelni.

Posłuchaj:

Przeczytaj także: Progi punktowe do liceów w Warszawie. Zasady rekrutacji 2019

Dziedziny, w których Uniwersytet się wyróżnia, to nauki ścisłe, ale też tzw. mega-wydziały: zarządzanie i prawo. Z kolei w przypadku Politechniki Warszawskiej są to informatyka, automatyka i robotyka - dodaje.

Przeczytaj także: Sokoły wykluły się na kominie ciepłowni Kawęczyn. Ogłoszono konkurs na imiona [GALERIA, WIDEO]

Tak wysokie miejsce w rankingu jest ogromną motywacją: - My ciągle chcemy się rozwijać, aspirujemy do uczelni badawczej i będziemy się starać stawiać w wiodących obszarach badawczych na kilka obszarów, które będą siłą napędową całej uczelni - tłumaczy dr hab inżynier Janusz Walo, prorektor ds. studenckich.

Posłuchaj:

Przeczytaj także: Gorąco jak w piekle! 33 stopnie i burze z gradem. Sprawdź prognozę pogody

Warszawa przoduje także, jeśli chodzi o uczelnie niepubliczne. Tu liderem jest Akademia Leona Koźmińskiego, w pierwszej dziesiątce znalazły się także Uczelnia Łazarskiego i Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych.

Przeczytaj także: Nareszcie: Basen na Szczęśliwicach otwarty przez cały tydzień! [AUDIO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE