Kiedy otwarcie tunelu POW? Nowe zaskakujące fakty z budowy. Przełom?!

2021-11-30 15:25
GDDKiA podała nowe informacje o tunelu POW. Kierowcy są w wielkim szoku
Autor: Krzysztof Nalewajko / GDDKiA GDDKiA podała nowe informacje o tunelu POW. Kierowcy są w wielkim szoku

Rozpoczęły się kolejne odbiory systemu wentylacji przeciwpożarowej w tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. Strażacy po raz trzeci sprawdzą jak zadziała oddymianie podziemnej przeprawy podczas symulowanego pożaru. Wcześniej wadliwy wentylator uniemożliwił uzyskanie przez drogowców pozwoleń, niezbędnych do wyczekiwanego przez kierowców otwarcia tunelu.

Rozpoczęliśmy w ubiegłą środę kolejne testy systemu wentylacji w tunelu. Będziemy przeprowadzać ponowne testy. Do środy, 8 grudnia mamy czas na wydanie decyzji - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" st. kpt. Michał Konopka z zespołu prasowego komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Strażacy po raz trzeci odwiedzają tunel, który mieszkańcy i kierowcy nazywają już "przeklętym". Wszystko przez wadliwy wentylator, który uniemożliwiał odbiór systemów pożarowych. Urządzenie musiało zostać wymontowane i wysłane do Portugalii na naprawę. Po kilku tygodniach słyszymy, że wentylator wrócił na swoje miejsce. - Został naprawiony i jest zamontowany w tunelu - przekazała Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Drogowcy po zamontowaniu urządzenia przeprowadzili kolejne testy. Według nich wszystko jest już w porządku. Sprawdzą to jednak znowu strażacy. Wpłynął do nich wniosek o przeprowadzenie kontroli. Urzędnicy z GDDKiA przekonują, że ta sytuacja nie wpływa na termin otwarcia tunelu do ruchu. Wciąż utrzymują, że nastąpi to jesienią. Ta jednak kończy się już za około dwa tygodnie.

Ursynowski tunel jest częścią Południowej Obwodnicy Warszawy. Jedyną dotąd nieoddaną. Od 22 grudnia 2020 roku kierowcy mają do dyspozycji ponad 15-kilometrowy odcinek tej trasy między węzłami Warszawa Wilanów a Lubelska wraz z mostem Południowym na Wiśle. Łączny koszt budowy trzech odcinków S2, stanowiących fragment POW, to około 4,6 mld zł.

Sonda
Czekasz na otwarcie tunelu POW?
Tunel pod Ursynowem gotowy ale wciąż nie oddany. Gigantyczne opóźnienie!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE