Wiadukty grozy w Warszawie! Wielkie płaty betonu spadają ludziom na głowę

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI /SUPER EXPRESS Wiadukty grozy w Warszawie! Wielkie płaty betonu spadają ludziom na głowę

Wiadukty grozy w Warszawie! Wielkie płaty betonu spadają ludziom na głowę

2022-06-08 5:29

Mosty, wiadukty i tunele w Warszawie to istny horror! W większości przypadków przechodnie spoglądają w górę drżąc w obawie o swoje życie! Nigdy nie wiadomo, kiedy na głowę spadnie im wielki płat betonu. Wyliczyliśmy stołecznym drogowcom obiekty, które wymagają najpilniejszego remontu. W niektórych przypadkach modernizację obiecują już niedługo, są jednak miejsca, które według urzędników mogą poczekać na swoją kolej.

Które wiadukty i tunele się sypią?

Do marca 2024 roku ma trwać niezwykle uciążliwy dla kierowców remont wiaduktów trasy Łazienkowskiej na wysokości parku Agrykola. Przeprawy były w wyjątkowo złym stanie, wręcz sypały się przechodniom na głowę. Na szczęście urzędnikom udało się w końcu przystąpić do prac i postanowili zburzyć wiadukty i wybudować je od nowa. Niestety wymagających takiego odświeżenia tras, w Warszawie jest mnóstwo. Dziennikarze „Super Expressu” wypunktowali drogowcom te, które wymagają najpilniejszego remontu. Wielkie ubytki betonu, odsłonięte zbrojenie, a nawet dziury, przez które sączy się rdzawa woda to stan wiaduktów nad ul. Paryską na Saskiej Kępie. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku kilku tuneli w ciągu Trasy Łazienkowskiej, wiaduktu kolejowego na ul. Towarowej, czy tego na ulicy Marywilskiej. O remont błaga most Poniatowskiego, pobliska piesza kładka nad Wisłostradą i tunel na Globusowej.

Wiadukty i tunele w Warszawie są w opłakanym stanie. Czy zostaną wyremontowane?

Co doczeka się remontu?

Nie każdy z tych obiektów doczeka się jednak remontu od razu. - Najpierw musimy zabezpieczyć pieniądze, żeby móc realizować zadania. Na pierwszy ogień pójdą wiadukty nad ul. Paryską. Potem most Poniatowskiego, wiadukt na Marywilskiej i Globusowa – zdradza dyrektor ZDM Łukasz Puchalski, który tłumaczy, że remontem nie zostanie jednak objęta np. piesza kładka nad Wybrzeżem Kościuszkowskim. - Może nie jest ona atrakcyjna wizualnie, ale nie zagraża bezpieczeństwu – dodał dyrektor. Podobne tłumaczenie usłyszeliśmy w przypadku tuneli na TŁ. - Obiekty te, są w naszej ocenie w dobrym stanie – stwierdził Łukasz Puchalski.

ZOBACZ ZDJĘCIA OBIEKTÓW W TRAGICZNYM STANIE:

Kolejarze blokują remont

Niestety bardziej skomplikowana sprawa jest w przypadku wiaduktu przy przystanku WKD Warszawa Ochota. - Byliśmy gotowi do przeprowadzenia tam remontu już 2-3 lata temu, niestety w związku z planowaną przebudową linii średnicowej, u kolejarzy pojawiły się dodatkowe potrzeby, które wymusiły potrzebę przeprojektowania inwestycji. Nie ukrywam też, że szukamy obecnie pieniędzy na jej realizację – podsumował dyrektor ZDM.

Sonda
Warszawa. Czy czujesz się bezpiecznie w stolicy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE