Wielka Warszawska 2022 już niebawem. Zobacz największe święto wyścigów konnych

i

Autor: materiały prasowe Wielka Warszawska 2022 już niebawem. Zobacz największe święto wyścigów konnych

Poczuj klimat dawnej Warszawy

Wielka Warszawska 2022 na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Przeżyj wyścigowe święto stolicy

2022-09-25 9:52

Ostatnia niedziela września na Torze Wyścigów Konnych Służewiec będzie wyjątkowa. Datę 25 września należy zaznaczyć sobie w kalendarzu, bo jak mówił Julian Jabłkowski w serialu „Jan Serce”, „Dla prawdziwego Warszawiaka najważniejsze są trzy daty: ślubu, Powstania i… Wielkiej Warszawskiej”. To historyczny symbol stołecznych wyścigów. Po raz 109 będzie go można znów celebrować.

Wielka Warszawska 2022 - kto wystartuje?

Pod kątem rywalizacji, Wielka Warszawska jest kulminacyjnym punktem w kalendarzu koni pełnej krwi angielskiej w drugiej części sezonu. To najważniejsza gonitwa porównawcza dla folblutów w Polsce, odbywająca się w podobnym terminie do Nagrody Łuku Triumfalnego, o którą rywalizują najlepsze konie z Europy, a niekiedy i całego świata. Warunki biegów są analogiczne – to konfrontacja rocznika derbowego (trzylatków) z końmi starszymi. Ze względu na termin Wielkiej Warszawskiej, te pierwsze niosą o 5 kg mniej, co na dystansie 2600 m ma spore znaczenie. W ostatnich 10 edycjach, aż siedmiokrotnie triumfowały w niej właśnie konie z rocznika derbowego (w tym piątka derbistów).

Do tegorocznej edycji zgłoszono ostatecznie 11 koni, z czego trzy trzyletnie: biegającą we Francji Calliepie (była druga w Oaks na Służewcu) oraz dwójkę liderów rocznika w Polsce: oaksistkę Lady Iwonę i derbistę Jolly Jumpera. W gronie koni czteroletnich i starszych znalazł się ubiegłoroczny triumfator Wielkiej Warszawskiej i Koń Roku 2021 – Night Tornado (był też drugi w WW 2020). Ten sezon dla asa stajni Krzysztofa Ziemiańskiego nie jest tak znakomity jak poprzedni, jednak w ostatnich startach zademonstrował już wysoką formę i z pewnością nie będzie łatwo go pokonać. Na starcie zobaczymy też regularnie rywalizujące na najwyższym poziomie: drugiego rok temu Petita, niezwykle równo biegającego Gryphona oraz Adahlena, który jest w coraz lepszej dyspozycji.

Wspaniałe wyścigowe święto pełne atrakcji

Jesienna Gala to nie tylko Wielka Warszawska. Tradycyjnie tego samego dnia rozegrane zostaną dwa prestiżowe sprawdziany dla koni dwuletnich: Nagroda Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Nagroda Westminster Cardei. Fantastycznie zapowiada się także milerska gonitwa o Nagrodę Mosznej, w którym dojdzie do kolejnego starcia wyśmienitego Timemastera z doświadczonym i utytułowanym Emiliano Zapatą oraz waleczną trzylatką Jenny of Succes. Zapowiada się wspaniałe wyścigowe święto!

Klimat dawnej Warszawy, szykujcie kapelusze!

Tego dnia zobaczymy jedne z najlepszych koni, zapanuje klimat dawnej Warszawy, a publiczność będzie mogła założyć niepowtarzalne wyścigowe kreacje, a to wszystko wydarzy się w nietypowej, jesiennej aurze. Wielka Warszawska to idealny moment na zaprezentowanie szykownych stylizacji. Nie może zabraknąć również zjawiskowych nakryć głowy! Tradycyjnie będzie można wziąć udział w „Konkursie na najpiękniejszą stylizację lat 30-stych w kapeluszu, fascynatorze lub innym tego rodzaju nakryciu głowy”. Modowa rywalizacja będzie odbywać się w kilku klasach dla pań, panów i dzieci.  Podczas Wielkiej Warszawskiej nie zabraknie także spotkań ze Stowarzyszeniem Gwara Warszawska, które przygotuje quizy, łamigłówki i zagadki nie tylko dla najmłodszych. Na dzieci będzie czekał park rozrywek m.in.: dmuchańce, plac zabaw, eurobungee, kolejka szynowa, fotobudka. Wstęp dla dzieci i młodzieży bezpłatny.

Szczegóły na: https://torsluzewiec.pl/wielka-warszawska-2022/

Bilety dostępne: https://www.ebilet.pl/sport/pozostale/wyscigi-konne/

Sonda
Czy byłeś kiedyś na wyścigach konnych na Służewcu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE