Włoch na skuterze zwiewał przed policją. Spektakularny pościg zakończył wypadkiem [WIDEO]

2022-05-17 10:30
Policyjny pościg za Włochem na motorze. Nie miał prawa jazdy i przejechał na czerwonym
Autor: kpppruszkow.policja.waw.pl Policyjny pościg za Włochem na motorze. Nie miał prawa jazdy i przejechał na czerwonym

Policjanci z Pruszkowa prowadzili w sobotę (14 maja) pościg za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli. Uciekając przed mundurowymi, mężczyzna popełnił aż dziewięć wykroczeń, przejeżdżając m.in. na czerwonym świetle. Pościg zakończył się bolesnym upadkiem 45-letniego Włocha. Okazało się, że nie miał nawet prawa jazdy.

Szaleńczy pościg za motocyklistą

Wszystko miało miejsce o godzinie 18. Patrol policji w Pęcicach pod Pruszkowem zobaczył, jak motocyklista przejeżdża na ul. Komorowskiej na czerwonym świetle. Mundurowi natychmiast włączyli sygnały świetlne. Wtedy motocyklista dodał gazu i zaczął uciekać! Policjanci ruszyli więc swoim radiowozem w pościg.

W szaleńczym tempie kierowca jednośladu zwiewał przed policją ulicą Sokołowską w kierunku Wypęd, popełniając po drodze szereg wykroczeń. Jego ucieczka zakończyła się tuż przed rondem, gdzie stracił panowanie nad maszyną i przewrócił się. - Na szczęście nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. Po swoich „eskapadach” został zatrzymany. Po badaniach lekarskich został osadzony w policyjnym areszcie – powiedziała kom. Karolina Kańka z policji w Pruszkowie. Podczas sprawdzania Włocha w systemie policyjnym okazało się, że nie ma prawa jazdy. 

Włoch bez prawa jazdy może pójść za kratki

Teraz 45-latek ma niemałe problemy. Otrzymał aż dziewięć mandatów na łączną kwotę 6800 złotych! Czeka go też sprawa w sądzie za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Grozi mu za to nawet 5 lat więzienia.

Policyjny pościg za Włochem na motorze. Nie miał prawa jazdy i przejechał na czerwonym
Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Warszawie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE