Wyszków. Najpierw boa dusiciel, teraz to! EGZOTYCZNY WĄŻ straszył na ul. Kościuszki!

2021-04-14 16:18 Michał Michalak
Wyszków. Najpierw boa dusiciel, teraz to! EGZOTYCZNY WĄŻ straszył na ul. Kościuszki!
Autor: GrzegorzPetka/domena publiczna/Wikimedia Commons Straż pożarna z Wyszkowa otrzymała zgłoszenie o egzotycznym wężu, który pełzał między blokami przy ul. Kościuszki. Schwytany okaz to prawdopodbnie wąż zbożowy (na zdjęciu)

Straż pożarna z Wyszkowa otrzymała zgłoszenie o wężu, który pełzał między blokami przy ul. Kościuszki. Z informacji przekazanej przez zaniepokojonych mieszkańców od razu wynikało, że jest to gad egzotyczny, niewystępujący w Polsce, na co wskazywały zresztą jego rozmiary. Okazuje się, że funkcjonariusze straży pożarnej mają przygotowane na wypadek podobnych zdarzeń specjalne procedury. Mundurowi z Wyszkowa musieli wcześniej schwytać m.in. boa dusiciela.

Wyszków. Najpierw boa dusiciel, teraz to! EGZOTYCZNY WĄŻ straszył na ul. Kościuszki!

O sprawie napisał jako pierwszy portal Tuba Wyszkowa. Tamtejsza straż pożarna odebrała w poniedziałek późnym wieczorem zgłoszenie od mieszkańców ul. Kościuszki, którzy zobaczyli między blokami egzotycznego węża. Mundurowi z Wyszkowa mieli na szczęście na wypadek takich zdarzeń przygotowaną specjalną procedurę. Strażak, który łapał gada, nie robił tego w związku z tym gołymi rękami, tylko miał na sobie odpowiednie rękawice i chwytak, na wypadek gdyby zwierzę było jadowite. Schwytany wąż miał znacznie powyżej metra długości, choć mniej niż 150 cm, i trafił do Gminnego Sztabu Zarządzania Kryzysowego.

- Wężem zajmuje się jeden z naszych pracowników, ale nadal nie wiemy na 100 procent, co ta za gatunek - wygląda jak wąż zbożowy. W każdym razie czekamy, aż zgłosi się do nas jego właściciel (osobiście lub pod nr. telefonu: 29 743 77 91 - przyp.red), bo może nawet nie wie, że gad uciekł - informuje Urząd Miejski w Wyszkowie.

Czytaj też: Płock. Nagrała w szpitalu skandaliczny film. W tle seks i miejski radny [WIDEO]

Wąż zbożowy to gatunek, który występuje w środowisku naturalnym w Stanach Zjednoczonych, choć jego podgatunki można również spotkać na Karaibach. Nie jest jadowity. Dorosłe osobniki osiągają maksymalną długość ok. 180 cm, choć na ogół mają nieco więcej lub mniej niż metr. Wąż zbożowy jest często trzymany przez hodowców. Strażacy z Wyszkowa mają już na koncie schwytanie nie tylko powyższego osobnika, ale też m.in. boa dusiciela.

Czytaj też: Płońsk. Kobieta ZABITA przez konkubenta! Potworna zbrodnia na ul. Klonowej

Czytaj też: Wyszogród. Ciało mężczyzny SPALONE i ROZSZARPANE przez psy. CAŁA PRAWDA o makabrze!

Czytaj też: Wyszków. Zgłosiła, że syn się awanturuje. Gdy przyjechali, jego ciało wisiało na linie!

Płock. „Bus wpadł do rzeki, 4 osoby wyciągnięte z pojazdu”. Skandaliczne zachowanie zgłaszającego! [ZDJĘCIA]

Sąsiadka terroryzuje osiedle
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE