SZOK! Pijana dróżniczka kierowała ruchem. Ktoś wezwał policję

2019-11-19 22:03 jch
Pijana dróżniczka kierowała ruchem. Ktoś wezwał policję
Autor: KMP Białystok Pijana dróżniczka kierowała ruchem. Ktoś wezwał policję. Zdjęcie ilustracyjne

Ponad promil alkoholu w organizmie miała dyżurna ruchu pełniąca służbę na stacji kolejowej w miejscowości Przetycz. Za spowodowanie zagrożenia związanego bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu grozi do 5 lat więzienia

Ta bulwersująca sytuacja miała miejsce w miniony czwartek. Po godz. 22 dyżurny policji w Wyszkowie otrzymał informacje, że na stacji kolejowej w Przetyczy (gmina Długosiodło) dyżurna ruchu jest prawdopodobniej pijana.

Funkcjonariusze udali się na miejsce i sprawdzili jej trzeźwość. Okazało się, że miała w swoim organizmie ponad promil alkoholu.

- W tej sytuacji policjanci powiadomili również dyżurnego PKP - informuje oficer prasowy. - Pracownik został natychmiast odsunięty od pełnieni czynności związanych z ruchem pociągów. Zastąpiła go inna osoba.

Na miejsce został wezwany patrol Straży Ochrony Kolei. Postępowanie służbowe szczegółowo wyjaśni okoliczności zdarzenia. Wiadomo, że pracownik posiadał wszystkie szkolenia i długoletni staż pracy.

Zgodnie z kodeksem karnym za spowodowanie zagrożenia związanego bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu grozi do 5 lat więzienia.