Zenon uciął sobie drzemkę na trawniku. Miał pękniętą skorupę, być może spadł z wysoka

i

Autor: Straż Miejska, Warszawa Zenon uciął sobie drzemkę na trawniku. "Miał pękniętą skorupę, być może spadł z wysoka"

Zenon uciął sobie drzemkę na trawniku. "Miał pękniętą skorupę, być może spadł z wysoka"

2022-05-30 12:30

Niecodzienny gość leżakujący na osiedlowym trawniku przykuł wzrok mieszkanki bloku przy ul. Braci Wagów na Ursynowie. Kobieta zaopiekowała się śpiącym wędrowcem, zabrała do swojego mieszkania, nakarmiła i wezwała odpowiednie służby. Ostateczni żółw Zenon trafił do Centrum CITES na terenie Warszawskiego ZOO, gdzie dochodzi do siebie.

Żółw na ursynowskim trawniku

Młody żółw uciął sobie drzemkę na trawce przed jednym z bloków na Natolinie. Niecodziennego gościa zauważyła 27 maja mieszkanka osiedla, która natychmiast zaopiekowała się gadem i zawiadomiła odpowiednie służby.

Przeczytaj też: Molestowanie w miejskim autobusie. Ohydne! Nie mógł utrzymać rąk przy sobie

- Dochodziła godzina 5 rano, gdy strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie z ulicy Braci Wagów. Jedna z mieszkanek osiedla znalazła tam młodego żółwia lądowego, który spał w trawie. Kobieta zabrała gada do domu i wezwała Ekopatrol - przekazała Straż Miejska.

Zenon uciął sobie drzemkę na trawniku. Miał pękniętą skorupę, być może spadł z wysoka

i

Autor: Straż Miejska, Warszawa Zenon uciął sobie drzemkę na trawniku. "Miał pękniętą skorupę, być może spadł z wysoka"

Zenon trafił w dobre ręce

Funkcjonariusze Ekopatrolu natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu okazało się, że zgłaszająca sprawę kobieta otoczyła żółwia opieką, a nawet nadała mu imię.

- Kiedy przyjechaliśmy odebrać żółwia, on jeszcze spał na plastikowej tacy. Był nieco zdezorientowany, gdy trafił w nasze ręce. Miał pękniętą skorupę, więc być może spadł z wysoka. Pani, która się nim zaopiekowała, poczęstowała go sałatą, a nawet nadała mu imię: Zenon - przekazała funkcjonariuszka Ekopatrolu.

Strażnicy miejscy z Ekopatrolu umieścili młodego żółwia Zenona w transporterze i bezpiecznie przetransportowali go do Centrum CITES na terenie Warszawskiego ZOO. Tam pod okiem specjalistów weterynarii dojdzie do siebie.

Spędziliśmy dzień ze strażnikami z Eko Patrolu. Tak wygląda ich praca
Sonda
Czy pomagasz zwierzętom?