23. Bieg Po Nowe Życie - tak gwiazdy, sportowcy i dziennikarze wspierają transplantologię!

2023-09-23 20:13

Blisko pół tysiąca osób wzięło udział w Biegu po Nowe Życie, który odbył się w sobotnie południe w warszawskim Wilanowie. To już 23 edycja wydarzenia, które jest największą w Polsce inicjatywą promującą przeszczepy narządów, zarówno od zmarłych, jak i żyjących dawców. W zawodach nie zabrakło również gwiazd, które z Przemysławem Saletą na czele wspierają transplantologię.

Arkadiusz Pilarz, dyrektor wydarzenia poinformowała, że w tym roku „liczba startujących sztafet przekroczyła 90”. Sztafety prowadzili między innymi: Przemysław Saleta, Justyna Bolek, Michał Mikołajczak, Kamila Kamińska, Julia Chatys, Jarosław Boberek, Lucyna Malec, Edyta Zając, Krzysztof Wach, Janusz Chabior, Tomasz Adamek, Robert Korzeniowski, Piotr Gruszka, Viola Piekut, Jolanta Fraszyńska, Eliza Gwiazda, Krzysztof Wach, Ewa Brodnicka, Marcin Korcz, Kamil Lemie. Wśród zawodników znalazła się też nasza dziennikarka Martyna Rokita. Po raz pierwszy w Warszawie do sztafet została włączona młodzież ze szkół reprezentujących 18 dzielnic stolicy. Tuż przed startem wszyscy wzięli udział w rozgrzewce, którą z niesamowitą energią poprowadziła gwiazda fitnessu Justyna Bolek.

Przemysław Saleta o przeszczepach narządów

Przemysław Saleta, który w 2007 roku oddał nerkę swojej córce Nicoli jest żywym przykładem na to, że żywy dawca nie powinien mieć większych obaw. Pięściarz wciąż jest czynnym sportowcem. - Jako ambasador i współtwórca tej imprezy nie wyobrażam sobie, żeby nie uczestniczyć czynnie w Biegu Po Nowe Życie. Warto przyjść na któryś z biegów, żeby przekonać się na własne oczy, że ludzie, którzy oddali, np. nerkę funkcjonują zupełnie normalnie, a ci którzy ją dostali, albo jakiś inny narząd zyskali komfort życia i przede wszystkim zdrowie i mogli wrócić do nieograniczonej aktywności fizycznej - opowiada „Super Expressowi” Przemek Saleta.

Eliza Gwiazda po raz kolejny w Biegu Po Nowe Życie

Akcję od kilku lat wspiera dziennikarka oraz influencerka Eliza Gwiazda. - I tym razem nie mogło mnie zabraknąć. Jestem wdzięczna losowi za zdrowie, ale nie wszyscy mają tyle szczęścia. Wokół nas jest mnóstwo cierpienia, ale czasem można komuś ulżyć, np. poprzez wyrażenie zgody na wykorzystanie naszych organów po śmierci, albo oddanie, np. nerki komuś z rodziny. Nie bądźmy egoistami - mówi nam Eliza Gwiazda.

KOstyra - Przemysław Saleta

Quiz. Niezapomniane piosenki z filmów i seriali PRL. Kto wykonywał te przeboje?

Pytanie 1 z 10
Kto śpiewał utwór „Czterdzieści lat minęło” w serialu „Czterdziestolatek” (1975)?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany