Bogusław Linda kończy 70 lat! Miał zagrać u boku międzynarodowej gwiazdy. Co się stało?

i

Autor: AKPA/Baranowski

Bogusław Linda kończy 70 lat! Miał zagrać u boku światowej gwiazdy. Co się stało?

2022-06-27 22:01

Dziś Bogusław Linda obchodzi swoje 70. urodziny! Z tej okazji przypominamy ciekawostki o legendarnym polskim aktorze! Wiedzieliście, że miał możliwość wystąpić u boku Meryl Streep w "Wyborze Zofii"? Pojawiły się jednak pewne komplikacje... Więcej szczegółów poniżej!

Bogusław Linda obchodzi 70. urodziny. Przypominamy ciekawostki o aktorze!

Bogusław Linda przyszedł na świat 27 czerwca 1952 roku w Toruniu. Swoją aktywność zawodową rozpoczął w 1973 roku. Nie ograniczał się wyłącznie do aktorstwa! Choć to wizerunek "twardziela" przyniósł mu sławę, Linda próbował swoich sił również w reżyserii, scenopisarstwie, a nawet... komedii. Świetnie sprawdzał się także w roli pedagoga, kształcącego kolejne pokolenia filmowców.

Co warto wiedzieć o aktorze, który dziś obchodzi swoje 70. urodziny? Ten fakt powinien zdziwić nawet najzagorzalszych fanów Bogusława Lindy! Okazuje się, że aktor miał możliwość wystąpienia u boku międzynarodowej sławy, Meryl Streep. Rola w "Wyborze Zofii" była jednak związana z koniecznością wyjazdu z Polski.

Aktor, choć złożył wniosek o wydanie paszportu, spotkał się z odmową ze strony władz PRL-u. Z jakiego powodu? Bogusław Linda nie chciał dołączyć do Służb Bezpieczeństwa i zostać ich współpracownikiem. Dziś taka decyzja się chwali!

Aktorowi odrzucić rolę ze względów związanych z prywatnym systemem wartości zdarzyło się więcej, niż raz. Z powodu osobistych poglądów zrezygnował także z udziału w produkcji "Pokłosia". To właśnie wtedy rola Józefa Kaliny trafiła w ręce Macieja Stuhra. Życzymy wszystkiego najlepszego!

Sezon na wesela trwa w najlepsze! Za mąż wyszła druga pasierbica Wojciecha Modesta Amaro. Podarował jej coś wyjątkowego! Sprawdźcie, co, w naszej galerii zdjęć poniżej.

Jorrgus jest szczęśliwym ojcem uroczej dziewczynki. Czy rodzina jeszcze się powiększy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają