Eurowizja 2018. Wiemy, kto zastąpi Annę Popek i poda polskie głosy w finale konkursu

2018-05-08 13:03

Eurowizja 2018 zbliża się wielkimi krokami. Wiadomo już, kto poda polskie głosy w finale konkursu. Warto przypomnieć, że w ubiegłych latach zaszczyt ten przypadł m.in. Annie Popek i Oli Ciupie.

Już 12 maja w Lizbonie odbędzie się finał Konkursu Piosenki Eurowizji 2018. Tradycyjnie, po wszystkich występach na żywo, każde państwo przedstawia punkty głosowania krajowego jury. Osobę, która informuje o wynikach wybierają nadawcy publiczni poszczególnych państw. Najczęściej są to dziennikarze, osobowości telewizyjne lub byli uczestnicy Eurowizji. Wiadomo już, że głosy Polaków przedstawi piękna Marcelina Zawadzka - prezenterka "Pytania na śniadanie" i "Bake off - Ale ciacho". W poprzednich latach punkty podawali m.in. Anna Popek, Maciej Orłoś, Odeta Moro czy Ola Ciupa.

Polska na Eurowizji 2018

Polskę na Eurowizji 2018 reprezentuje Gromee i Lukas Meijer. Muzycy wystąpią w drugim półfinale (emisja w czwartek 10 maja) z numerem 11. Gwiazdy zaprezentują przebój "Light Me Up".

Eurowizja 2018 - zasady głosowania jury

Na Eurowizji obowiązuje rozkład głosów 50/50 (50% głosów to głosy jury, 50% to głosy widzów). W każdym kraju w jury zasiada 5 jurorów, którzy przyznają punkty od 1 do 12. Trzy najwyższe noty jurorskie (8, 10 i 12 pkt) od tego roku będą liczyły się znacznie bardziej. "Noty będą przeliczone zgodnie z ustalonym przez EBU systemem wag, w którym noty 12, 10 i 8 punktów będą się liczyły znacznie bardziej niż pozostałe. Na podstawie wszystkich ocen wyciągnięta zostanie średnia punktów dla każdego kraju i po uszeregowaniu od najwyższej do najniższej powstanie pełen ranking komisji krajowej. Tym samym wola większości będzie ważniejsza od gustu jednostki" - podano na stronie dziennik-eurowizyjny.pl.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Eurowizja 2018. Polacy robią furorę w Lizbonie!

POLECAMY: Placki ziemniaczane - proste, pyszne i niedrogie- mogą mieć wiele wcieleń! Sprawdź, jak zrobić placki ziemniaczane na różne sposoby!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE