Luna

i

Autor: Luna/Instagram Luna

Ma szansę na wygraną?

Holandii i Lunie na Eurowizji Junior 2022 może pomóc mundial w Katarze?! Co wiemy o Lunie?

2022-11-30 19:30

Już 11 grudnia startuje święto muzyki w ramach 20. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2022. Na scenie pojawi się aż 16. reprezentantów państw z całej Europy, w tym także Polski. Wśród faworytów wymieniana jest Holandia i ich wokalistka Luna. Z jaką piosenką wystąpi na Eurowizji Junior 2022?

Eurowizja Junior 2022. Kiedy się zaczyna?

Już w niedzielę, 11 grudnia, o godz. 16:00 rozpocznie się transmisja konkursu piosenki Eurowizja Junior 2022. Nadawana będzie prosto z Kompleksu Sportowo-Koncertowego im. Karena Demircziana w Erywaniu. Udział w konkursie wezmą młodzi reprezentanci 16 państw, w tym Polski. Każdy jednak zastanawia się, kto ma największe szanse na wygraną.

Eurowizja Junior 2022. Kto jest faworytem konkursu?

Portal Eska.pl postanowił sprawdzić, kto według fanów i dziennikarzy ma największe szanse na wygraną w Eurowizja Junior 2022. Wśród nich jest młodziutka Luna z Holandii. Czy to ona wygra konkurs?

Holandia: Luna z piosenką La Festa

Wśród faworytów Eurowizji Junior 2022 jest Holandia, która na swoją reprezentantkę wybrała Lunę. Luna była jedyną solową artystką w tegorocznych holenderskich selekcjach. Na Eurowizji wystąpi z utworem La Festa. To piosenka, która ma bardzo pozytywny przekaz i zachęca do zabawy i świętowania. Wielu uważa, że idealnie wpisała się w mundial w Katarze, który aktualnie trwa. Utwór Luny spokojnie nadawałby się na hymn mistrzostw świata w piłce nożnej! Piosenka została napisana przez Roberta Dorna. Okazuje się, że w przeszłości napisał on także dwie inne piosenki na Eurowizję Junior: Around dla Julii (Eurowizja Junior 2014) i Best Friend dla zespołu Unity (Eurowizja Junior 2020).

Kim jest Luna z Holandii?

Luna Sabella ma 12 lat i mieszka z rodzicami i starszym bratem. Swoją przygodę z muzyką zaczęła w wieku 7 lat. W zeszłym roku dziewczynka wzięła udział w "The Voice Kids". Na co dzień, poza muzyką, lubi rysować i spotykać się z przyjaciółmi. Bardzo chciałaby mieć psa, ale jej tata i brat  

Sonda
Eurowizja Junior 2022 - będziesz oglądać program?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają