Eurowizja Junior 2022. Mariam Bigwawa zaśpiewa I Believe

i

Autor: instagram/@junioreurovisionofficial Eurowizja Junior 2022. Mariam Bigwawa zaśpiewa "I Believe"

Kim jest? Co o niej wiemy?

Eurowizja Junior 2022. Mariam Bigwawa zaśpiewa "I Believe". To jedna z faworytek! Co o niej wiemy?

2022-12-02 13:20

Już 11 grudnia na Eurowizji Junior 2022 zaprezentuje się 16 młodych wokalistów, w tym reprezentantka Gruzji, Mariam Bigwawa. 11-latka wykona utwór "I Believe". Jest uznawana za jedną z faworytek! Sprawdźcie, co wiemy o kandydatce Gruzji na Eurowizję Junior!

Eurowizja Junior 2022: najważniejsze informacje

Tegoroczna Eurowizja Junior odbędzie się już 11 grudnia w stolicy Armenii, Erywaniu. Konkurs rozpocznie się o godzinie 16:00 czasu polskiego. 20. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci emitowany będzie w telewizji, darmowa transmisja dostępna będzie również online.

Na Eurowizji Junior 2022 wystąpi 16 kandydatów, w tym polska reprezentantka, Laura Bączkiewicz, która postara się oczarować słuchaczy piosenką "To The Moon"

Kim jest Mariam Bigwawa? Będzie reprezentować Gruzję na Eurowizji Junior 2022. O czym jest "I Believe"?

Kandydatką z Gruzji na Eurowizję 2022 jest Mariam Bigwawa. 8 listopada opublikowano jej konkursowy utwór "I Believe", którym ma nadzieję podbić serca słuchaczy. 11-letnia Mariam Bigwawa to 16. kandydatka z Gruzji. Co o niej wiemy?

Gruzińska kandydatka została wybrana przez jury spośród 10 kandydatów.  Jak informuje portal Eurowizja.org, oceniano umiejętności wokalne młodych artystów, ich prezentację sceniczną, a także wrażenia artystyczne i współpracę. 

11-letnia Mariam Bigwawa ma spore szanse na wygraną. Portal Eska.pl podaje, że zgodnie z wynikami sondaży przeprowadzonych wśród fanów oraz przewidywaniami zagranicznych dziennikarzy jest ona jedną z faworytek, tuż obok kandydatek z Wielkiej Brytanii, Holandii, Armenii oraz Ukrainy

Mariam Bigwawa na Eurowizji Junior 2022 zaśpiewa piosenkę "I Believe", balladę, która traktuje o pokoju na świecie. 

Gruzja na Eurowizji Junior. Mariam Bigwawa powtórzy sukcesy poprzedników?

Warto zauważyć, że Gruzja może pochwalić się imponującymi wynikami na Eurowizji Junior. Reprezentanci kraju walczą o zwycięstwo w konkursie nieprzerwanie od 2007 roku. Gruzja już trzykrotnie wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci - w 2008, 2011 i 2016 roku. Co więcej, gruzińscy reprezentanci dwukrotnie stawali na drugim miejscu podium, w 2012 oraz 2017 roku. W 2021 roku kandydat z Gruzji, Niko Kajaia, zajął 4. miejsce na Eurowizji Junior. 

Czy Mariam Bigwawa oczaruje wszystkich piosenką "I Believe" i wygra 20. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci? Dowiemy się już 11 grudnia. Z kim będzie rywalizować kandydatka z Gruzji? Pełną listę uczestników sprawdzicie tutaj!

Sonda
Będziesz oglądać Eurowizję Junior 2022?
Nasi Partnerzy polecają