Muzyczny weekend z Żywcu!

Festiwal "Cztery Strony Folku" na TVP z hitową oglądalnością. Na scenie zaprezentowały się największe gwiazdy!

2023-07-10 16:59

W miniony weekend to Żywiec był muzyczną stolicą Polski. Na festiwal „Cztery Strony Folku” zjechały tam gwiazdy z całego świata i zaprezentowały folkowe klimaty. Do Żywca przyjechało ponad 250 muzyków z różnych stron świata. Koncert mógł pochwalić się hitową oglądalnością. Poznajcie szczegóły!

Na scenie, która powstała tuż obok Amfiteatru Pod Grojcem, wystąpiła amerykańska sława Macy Gray. Ale byli też artyści m.in. z Kuby, Portugalii, Gruzji, czy Demokratycznej Republiki Konga i Hiszpanii. Gwiazdą niedzielnego wieczoru był natomiast zespół Gipsy Kings. W ciągu dwóch dni imprezy na scenie zaprezentowali się również polscy artyści. A koncert może pochwalić się fantastyczną oglądalnością

"Cztery Strony Folku" na scenie kultowa gwiazda Macy Gray

Dla publiczności w Żywcu i widzów TVP 2 zaśpiewali m.in.: Halina Mlynkova, Karolina Lizer, Basia Giewont, Ania Gąsienica-Byrcyn, Zazula, kapela Ciupaga, grupa InoRos, Ania Adamowska Czupryn, Tulia, Staszek Karpiel-Bułecka, Agnieszka Cudzich i Mateusz Ziółko. Macy Gray – która w sobotę wystąpiła na organizowanym przez TVP festiwalu „Cztery Strony Folku” – to bez wątpienia jedna z największych osobowości muzycznych światowego formatu! Artystka wydała pięć albumów studyjnych, jedną kompilację i jeden album koncertowy. Otrzymała pięć nominacji do Nagrody Grammy. Słynny pozłacany gramofon otrzymała już w 2001 roku za utwór „I Try”.

Jako wokalistka i producentka muzyczna Macy Gray współpracowała z wieloma wybitnymi muzykami, nie wyłączając takich sław jak Zucchero, Justin Timberlake czy Dolly Parton.

Dziś Macy Gray to uznana, ceniona na świecie artystka i wyrazista osobowość sceniczna ze spektakularnymi sukcesami na koncie. Jej występ w Żywcu był prawdziwym świętem dla wszystkich fanów muzyki soul, R&B oraz talentu Macy Gray.

W niedzielę, 9 lipca ponad 1,2 miliona widzów obejrzało w momencie najwyższej oglądalności transmisję w TVP2 wyjątkowego koncertu "Cztery Strony Folku"

Zobacz poniższą galerię: Macy Gray na festiwalu Cztery Strony Folku

Halina Kowalska ma długi. Komornik puka do jej drzwi w Skolimowie: Błagam o pomoc
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany