Janusz Chabior adoptował psa z Ukrainy. Rosyjski czołg zmiażdżył Heniowi łapki

i

Autor: Instagram/Janusz Chabior

Co za słodziak!

Janusz Chabior adoptował psa z Ukrainy. Rosyjski czołg zmiażdżył Heniowi łapki

2022-08-26 19:46

Janusz Chabior (59 l.) i jego żona, Agata Wątróbska (41 l.), są wielkimi miłośnikami zwierząt. Przez 12 lat w ich domu królował pies Batman, którego uratowali ze schroniska. Psiaka bez łapki chciano uśpić! Niestety, w tym roku rodzina Chabiorów straciła swojego przyjaciela. Jednak nie na długo... Aktor postanowił adoptować kolejnego futrzastego bohatera. Henio pochodzi z Ukrainy, gdzie rosyjski czołg praktycznie zmiażdżył mu łapki. Choć to okrutny los, do pieska uśmiechnęło się też szczęście.

Janusz Chabior pomaga zwierzętom. Adoptowali kolejnego pieska, Henia

26 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Psa. Janusz Chabior i Agata Wątróbska od wielu lat angażują się w pomoc zwierzętom w schroniskach. Sami dzięki jednej z fundacji przygarnęli psa o wdzięcznym imieniu Batman. Był ich wielkim przyjacielem i członkiem rodziny przez 12 lat... Niestety, piesek, pozbawiony łapki, którego aktorska para uratowała przed uśpieniem, dożył końca swoich dni.

Zarówno Janusz Chabior, jak i jego małżonka wierzyli jednak, że powinni ponownie powiększyć rodzinę. Podobiznę Batmana wytatuowali sobie jednak na ramionach, tak, aby psiak choć symbolicznie już zawsze był z nimi. Po 3 miesiącach od straty starego przyjaciela zaczęli poszukiwać kolejnego zwierzaka w potrzebie.

Jak żartobliwie pisał Janusz Chabior, "Batman zadziałał astralnie", stawiając na ich drodze Henia. Piesek, pochodzący z Ukrainy, przeżył wypadek podczas inwazji Rosjan. Gąsienice rosyjskiego czołgu praktycznie zmiażdżyły my tylne łapki... Doszło niemal do amputacji, a Henio długo wracał do zdrowia. Na szczęście los się do niego uśmiechnął i w dobrych rękach członków Fundacji Ada i nowych ukochanych opiekunów powrócił do zdrowia. 

Jak śmiał się aktor, choć Henio w balecie raczej już nie wystąpi, towarzyszył swojej nowej rodzinie m.in. w wakacjach nad polskim morzem. Wygląda na to, że są ze sobą już bardzo zżyci!

Szok! Janusz Chabior znów ma włosy. Zadziwiająca przemiana aktora

Batman na koszulce, Henio na piasku, my na urlopie??‍???Pogoda dopisała. Henio wraca do zdrowia?Pięknie jest?? Rok temu byliśmy w tym samym miejscu z Batim??? Pozostanie w naszym sercu na zawsze. A the show - jak śpiewał klasyk - must go on❤️ - pisał na swoim koncie na Instagramie Janusz Chabior w rodzinnym składzie.

Mamy Henia❤️ Dzisiaj podpisaliśmy papiery i zabieramy Henia z Przemyśla do Warszawy?‍??? Dziękujemy Fundacji Ada za serce i opiekę. Za to, że uratowali łapy Henia zmiażdżone przez sowiecki czołg. Lekarzom, terapeutom, behawiorystom i wszystkim pracownikom -Wielkie Serce❤️ Jesteście wspaniali. To miejsce jest wspaniałe??? Był Batman, który zesłał Henia. Jedno miejsce, jeden los, jedno przeznaczenie❤️ - tak witali Henia w swojej rodzinie Janusz Chabior i jego żona, Agata Wątróbska.

Nasza nowa rodzina. Batman nasz przemyski Trójnóg berneński mawiał-nie martwcie się, że mnie zabraknie. Życie nie znosi pustki. I skurczybyk kochany zadziałał w kosmosie i podesłał nam Henia. Henia, który też jest przejechany przez życie. Henia, któremu ruska inwazja w Ukrainie zmiażdżyła gąsienicami tanka tylne łapy. Batman zadziałał astralnie. W tym samym miejscu, czyli Fundacji Ada - Choć Janusz Chabior i Agata Wątróbska nigdy nie zapomną swojego pierwszego przyjaciela, Batmana, cieszą się, że los sprawił, że na ich drodze pojawił się Henio.

Sonda
Czy Tobie też zdarzyło się adoptować czworonoga?