Kuchenne Rewolucje - Janki: Ajax jako nazwa... restauracji? To nie tak, jak myślicie!

2022-06-30 20:15

"Ajax" może nieco mało kojarzyć Wam się z czymś apetycznym, a jednak okazuje się, że za nazwą podwarszawskiej restauracji stoi rodzinna historia. Próbowaliście polskiej dziczyzny? Podbiła nie tylko podniebienia gości, ale i samej Magdy Gessler! Co wydarzyło się w tym odcinku "Kuchennych Rewolucji"?

Kuchenne Rewolucje - Janki: Z czym kojarzy Wam się "Ajax"?

Jeśli nazwa "Ajax" kojarzyła Wam się do tej pory raczej z płynem o charakterystycznym, konwaliowym zapachu, to może Was nieco zaskoczyć. My też unieśliśmy brwi ze zdumienia, oglądając dzisiejszy odcinek "Kuchennych Rewolucji" na antenie TVN. Okazuje się jednak, że niecodzienna nazwa lokalu, w którym tym razem Magda Gessler przybyła zrobić porządki, ma swoje ciekawe wytłumaczenie.

Tak restaurację nazwał tata Pana Marcina. Pochodzi od nazwy klubu piłkarskiego, którego był wielkim fanem, Ajaxu Amsterdam. Choć prowadzony teraz przez syna lokal wcześniej nie miał większych problemów finansowych i dobrze prosperował, pandemia zmieniła wiele. Pojawiły się długi i pytanie, jak karmić gości, kiedy nie można...zjeść w restauracji?

Pan Marcin i jego mama, Pani Grażyna, a także kucharz, Pan Robert, wykazali się oryginalną inicjatywą masarską. Kosztowaliście kiedyś kiełbasy z jelenia? Pan Marcin przyznaje jednak, że choć wyrabiane na miejscu wędliny i przysmaki z dziczyzny cieszą się powodzeniem, to już nie to samo, co kiedyś. Czy znanej restauratorce uda się zmienić tę sytuację? Zaczęła od zmiany nazwy. To już koniec żartów...

Kuchenne Rewolucje - Janki: Jedliście kiedyś burgera z mortadelą? Tu go spróbujecie!

...ale nie niespodzianek! Jeśli mortadela nie kojarzyła Wam się do tej pory jako zbyt smaczna wędlina, Magda Gessler może przekonać Was, że dobrze przyrządzona - i z wysokojakościowych produktów! - a także odpowiednio doprawiona, może z powodzeniem odmienić oklepanego burgera. A flaczki, w wersji pełnej majeranku i imbiru lub gulasz z jelenia? Wytrawni mięsożercy powinni wpaść do Janek do Zajazdu Zielone Rykowisko. A Wy obejrzeć nowy odcinek "Kuchennych Rewolucji" o 21:35 na antenie TVN!

Jak powstaje nowy serial "Korona Królów. Jagiellonowie"? Już jesienią trafi na antenę TVP. Tylko u nas znajdziecie najnowsze zdjęcia, ukazujące kulisy produkcji!

15 złotych za pączka od Gessler! Polacy ostro: "OSZALAŁA" | Komentery
Sonda
Czy byłaś/eś w restauracji, w której odbyły się "Kuchenne Rewolucje"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE