Milionerzy:

i

Autor: Foto: x-news/ TVN /Tomasz Urbanek

Milionerzy: Wiecie, co to boksyt? Sprawdźcie, czy wygralibyście 40 tys. zł!

2022-06-27 20:55

W poniedziałek, 27 czerwca, na antenie TVN wyemitowano powtórkowy, 488. odcinek show "Milionerzy". Pan Miłosz z Poznania kontynuował grę o milion z poprzedniego odcinka. Niestety, studia nie udało się opuścić z tłustym czekiem - uczestnikowi nie udało się odpowiedzieć poprawnie na pytanie za 40 tys. zł! A czy Wy znacie odpowiedź?

Milionerzy: Pytanie za 40 tys. zł! Znacie odpowiedź?

Choć Panu Miłoszowi nie udało się wygrać miliona złotych, dotarł do etapu pytania za 40 tys. zł! Musiał wspomóc się kołem ratunkowym "pół na pół". To jednak nie pomogło w wytypowaniu prawidłowej odpowiedzi. Uczestnik show "Milionerzy" podjął więc decyzję o zakończeniu gry i opuszczeniu programu z dotychczas wygraną kwotą. A czy Wy znacie odpowiedź? Sprawdźcie poniżej!

Boksyt to na świecie główne źródło:

A. stali

B. aluminium

C. gliny

D. szkła

Choć Pan Miłosz zrezygnował z kontynuacji walki o wygranie miliona, Hubert Urbański podpowiedział publiczności, która odpowiedź była poprawna. Chodzi oczywiście o C! Boksyt to ilasta skała osadowa składająca się głównie z wodorotlenków glinu. To ona jest właśnie głównym źródłem gliny na świecie.

Sonda
Milionerzy. Znałeś/łaś poprawną odpowiedź na to pytanie?

Milionerzy - zasady programu

Zasady programu są proste. Na drodze do miliona stoi 12 pytań, z czego za pytaniem drugim i siódmym kryje się kwota gwarantowana (1000 zł i 40 000 zł). Pytania dotyczą wiedzy z różnorodnej tematyki - od polityki do rozrywki. Uczestnik ma 4 warianty odpowiedzi. Prawidłowa jest tylko jedna. W razie trudności, zawodnik może skorzystać z trzech kół ratunkowych. Są nimi: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Grażyna Szapołowska zadaje szyku na plaży! Jaki krój kostiumu wybrała, aby podkreślić kształty? Więcej w naszej galerii zdjęć poniżej.

Magdalena Meg Krzemień wygrała Debiuty. Znacie ją z The Voice of Poland!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE