Rusłana Pysanka nie żyje

i

Autor: Zenon Zyburtowicz/East News

Przegrała walkę z chorobą

Nie żyje odtwórczyni roli wiedźmy z "Ogniem i mieczem". Rusłana Pysanka miała 56 lat

2022-07-19 13:05

Nie żyje Rusłana Pysanka - ukraińska aktorka, która zaprezentowała się widzom w "Ogniem i mieczem", gdzie wystąpiła w roli wiedźmy Horpyny. W chwili śmierci Pysanka miała zaledwie 56 lat. Jak podaje PAP, aktorka przegrała walkę z ciężką chorobą.

Rusłana Pysanka nie żyje

Nie żyje Rusłana Pysanka, aktorka i prezenterka znana m.in. z "Ogniem i mieczem", gdzie wcielała się w wiedźmę Horpynę - tę druzgocącą informację przekazała Polska Agencja Prasowa, powołując się na portal TSN. Ukraińska gwiazda przegrała walkę z ciężką chorobą. W chwili śmierci Rusłana Pysanka miała 56 lat. Przebywała w Niemczech, dokąd uciekła w poszukiwaniu schronienia po wybuchu wojny w Ukrainie. Niestety, lekarze nie byli w stanie jej uratować.

Kim była zmarła Rusłana Pysanka?

Polscy telewidzowie mogą pamiętać Rusłanę Pysankę przede wszystkim z "Ogniem i mieczem". Aktorka i dziennikarka urodziła się w 1965 roku w Kijowie. Była córką Ihora Pysanko, operatora kamery, który w 1973 roku otrzymał Nagrodę Szewczenki za film "Radziecka Ukraina". Rusłana Pysanka odnosiła spore sukcesy na polu zawodowym - oprócz roli Horpyny w filmie Jerzego Hoffmana zdobyła m.in. Państwową Nagrodę im. Ołeksandra Dowżenki za występ w produkcji "Moskal-czarodziej". 

Zobacz również: Groby aktorów Lalki, Krzyżaków, Trylogii, Nad Niemnem. Ekranizacje lektur cz. 2. Niezapomniani

Ukraińska gwiazda realizowała się również jako dziennikarka, była m.in. gospodynią reality show "Służbowy romans", który prowadziła niegdyś z Wołodymyrem Zełenskim, obecnym prezydentem Ukrainy. Ponadto grała w produkcjach holenderskich oraz rosyjskich.

Zobaczcie wspomnienie Rusłany Pysanki w naszej galerii zdjęć:

Sonda
Oglądał*ś "Ogniem i mieczem"?
Groby polskich reżyserów i filmowców. Cz. 3. Niezapomniani