Uroczystości

Pogrzeb Andrzeja Precigsa. Bliscy i przyjaciele pożegnali aktora "M jak miłość"

2023-09-05 13:33

Pogrzeb Andrzeja Precigsa (+74 l.), aktora znanego z "M jak miłość" i "Klanu" ściągnął tłumy na cmentarz ewangelicko-augsburski w Warszawie. Aktor został pochowany w rodzinnym grobie obok ojca, Jana Precigsa (+81 l.), śpiewaka operowego pochodzenia szwedzkiego, który walczył w powstaniu warszawskim , matki Barbary (+97 l.) i dziadka Jana (+68 l.) .

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w Kaplicy Halpertów na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim. Wiadomo, że z uwagi na ceremonię, przerwano zdjęcia do "M jak miłość", by koledzy z planu mogli godnie pożegnać Andrzeja Precigsa, który od dłuższego czasu ciężko chorował. Na pogrzebie zjawiła się najbliższa rodzina, żona Katarzyna oraz córki, prezes ZASP Krzysztof Szuster, aktorki Izabella Olejnik, Emilia Krakowska, Maria Maj i Hanna Mikuć (serialowa była żona Filarskiego granego przez Precigsa przyp.). Przy urnie z prochami pojawiło się czarno-białe zdjęcie aktora z czasów młodości oraz biała róża. Był także poczet sztandarowy i wiele sporych rozmiarów wieńców zarówno od instytucji państwowych jak i osób prywatnych.

W Kaplicy Halpertów pojawili się także Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski. Przypomnijmy, że zmarły grał ojca aktorki w "M jak miłość". Para przyszła ubrana na czarno. Prezenter "Pytania na śniadanie" trzymał w ręku bukiet białych róż. W ostatniej drodze Andrzejowi Precigsowi towarzyszą także bracia bliźniacy, Rafał i Marcin Mroczkowie.

Bezsensowna śmierć gwiazdora M jak miłość! Koleżanka z planu ujawnia: "Miał przewlekłą chorobę"

Skandal na pogrzebie polskiego poety. Historia z Koprem

QUIZ. Niezapomniani. Jutro obchodziłby 84 urodziny. Co wiesz o Romanie Wilhelmim?

Pytanie 1 z 10
Na rozgrzewkę: gdzie urodził się Roman Wilhelmi?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany