Roma Gąsiorowska podjęła ważną decyzję. Długo się wahałam

i

Autor: AKPA

Nie było jej łatwo!

Roma Gąsiorowska podjęła ważną decyzję. "Długo się wahałam"

2022-09-01 21:33

Roma Gąsiorowska (40 l.) jest mama dwójki dzieci - Klemensa i Jadwigi. Aktorka musiała podjąć ważną i trudną decyzję, dotyczącą jej córeczki. Chodziło o jej przyszłość i edukację! Z tego względu, choć nie było jej łatwo, postanowiła, że Jadwiga będzie uczyć się w domu. Rezygnacja z tradycyjnej formy nauczania budziła jednak obawy aktorki co do tego, jak Jadwiga odnajdzie się w grupie rówieśniczej bez kontaktu z innymi uczniami. Dlatego stworzyła ważny dla i innych rodziców projekt! Szczegóły poniżej.

Córka Romy Gąsiorowskiej przechodzi na domowe nauczanie. "Podjęliśmy taką decyzję biorąc pod uwagę wszelkie za i przeciw"

Roma Gąsiorowska na co dzień jest szczęśliwą, choć zapracowaną mama dwójki dzieci - Klemensa i Jadwigi. Bycie rodzicem wiąże się też nieodwołalnie z trudnymi decyzjami, dotyczącymi przyszłości dzieci. A ta wiele wspólnego ma z wyborem odpowiedniej dla nich formy edukacji. Dlatego aktorka długo wahała się, czy posłać córkę do szkoły, czy też zdecydować się na nauczanie domowe.

Choć intuicja podpowiadała jej, że to drugie rozwiązanie będzie najlepsze dla małej Jadwigi, Roma Gąsiorowska obawiała się, jak to wpłynie na rozwój jej umiejętności społecznych. Aktorka martwiła się, czy brak regularnego kontaktu z rówieśnikami nie sprawi, że jej córeczce trudniej będzie w przyszłości nawiązywać kontakty z innymi dziećmi. Znalazła jednak kompromisowe rozwiązanie!

Postanowiła również wesprzeć i innych rodziców w tej delikatnej kwestii. Dlatego razem z profesjonalistami w dziedzinie edukacji młodych uczniów zaczęła rozwijać nowy projekt mikroszkół, dzięki którym maluchy będą miały okazję nawiązać nowe przyjaźnie i zadbać o swoją kreatywność. Więcej poniżej!

Dziś ważny dzień dla wszystkich rodziców i dzieci w wieku szkolnym. Wiadomo. Ale dla mnie i dla mojej córki ten dzień jest szczególnie wyjątkowy. Jadzia przechodzi do nauczania domowego. Tak, podjęliśmy taką decyzję biorąc pod uwagę wszelkie za i przeciw i świadomie stawiamy na indywidualny rozwój. Jestem mamą, która bardzo dba o relację z dziećmi i to, na czym najbardziej mi zależy w ich rozwoju, to zaopiekowanie się ich potrzebami i emocjami. Długo wahałam się z podjęciem tej decyzji ze względu na obawy związane z mniejszym kontaktem z rówieśnikami no i przede wszystkim z powodu innej organizacji czasu rodziny - tłumaczyła na swoim koncie na Instagramie Roma Gąsiorowska. To nie była łatwa dla niej decyzja!

Długo wahałam się z podjęciem tej decyzji ze względu na obawy związane z mniejszym kontaktem z rówieśnikami no i przede wszystkim z powodu innej organizacji czasu rodziny.A jako intensywnie pracująca mama nie wyobrażałam sobie wziąć na siebie odpowiedzialności za edukację swojego dziecka, które trafiłoby do nauczania domowego bez wsparcia profesjonalistów, którzy odpowiednio zadbają o rozwój mojego dziecka, ale też wesprą mnie jako rodzica - dodawała Roma Gąsiorowska.

No i co z przyjaźniami, wyzwaniami i umiejętnością odnalezienia się w grupie rówieśniczej? To były pytania, które sobie zadawałam przez ostatnich kilka miesięcy i odpowiedz do mnie przyszła. Znalazłam Centrum Nauczania Domowego platformę wspierająca rodziców i dzieci w edukacji domowej. Zaczęliśmy rozmawiać o moich pomysłach, o tym, czego widzę, że brakuje w Warszawie, jeśli chodzi o tego rodzaju drogę edukacji, o moich planach związanych z ART EDUKACJĄ, poszerzeniem wypracowanej przez lata metody pracy z młodzieżą. Z naszych rozmów powstał projekt ŚWIETLICA ART EDU - opisywała swój nowy projekt Roma Gąsiorowska.

Chcemy wspólnie wyjść na przeciw rodzicom takim jak ja, którzy dbają aby dziecko rozwijało się w indywidualny dostosowany do jego szczególnych umiejętności i predyspozycji sposób, ale nie siedziało w domu przed komputerem z dala od rówieśników z nianią, kiedy rodzice są w pracy. Tworzymy przestrzeń, w której dzieciaki w maleńkich grupach spotykają się na zasadach mikroszkoły, wprowadzającej elementy ART EDU metodą opracowywaną przeze mnie, ale też miejscem, gdzie można zostawić dziecko na kilka godzin w ciągu dnia, żeby wspólnie z rówieśnikami spędziło czas na kreatywnej zabawie, wyszło do miasta z opiekunem i w niekonwencjonalny sposób zdobywało wiedzę - dodawała Roma Gąsiorowska.

Roma Gąsiorowska stara się być jak najlepszą mamą dla swoich pociech. A jak wspomina swoją relacje z ojcem? Więcej w naszej galerii zdjęć poniżej!

Sonda
Czy rozważałeś/aś jako rodzic nauczanie domowe swojego dziecka?