Za nami finał 11. edycji MasterChefa. Wiemy, kto wygrał

i

Autor: Facebook/@MasterChef TVN Za nami finał 11. edycji "MasterChefa". Wiemy, kto wygrał

Kto został zwycięzcą?

Za nami finał 11. edycji "MasterChefa". Wiemy, kto wygrał

2022-12-05 8:00

W niedzielę, 4 grudnia, na antenie TVN wyemitowano wielki finał 11. edycji "MasterChefa". O pierwsze miejsce rywalizowali Ela, Filip, Kuba i Bartosz, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. Kto został polskim MasterChefem?

Jesienią br. na antenie TVN wyemitowano kolejny, 11. sezon programu "MasterChef". Kulinarne popisy uczestników oceniali Magda Gessler, Michel Moran i Anna Starmach. Stawka była wysoka - wszak zwycięzca wygrywa nie tylko tytuł MasterChefa, ale i 100 tysięcy złotych oraz kontrakt na wydanie własnej książki kucharskiej. 

Co wydarzyło się w finale "MasterChefa"?

Do finału "MasterChefa" trafili Ela, Filip, Kuba oraz Bartosz. Został on podzielony na dwa etapy. W pierwszym z nich kucharze musieli wykonać trzy zadania specjalne, które jurorzy oceniali, przyznając od 1 do 4 punktów. To pozwoliło wyłonić dwóch najlepszych uczestników, którzy przeszli do kolejnej części. 

W drugim etapie finału 11. edycji "MasterChefa" zadaniem uczestników było przygotowanie trzydaniowego menu, na które składała się przystawka, danie główne oraz deser. Szanse na zaprezentowanie swoich kulinarnych talentów otrzymali Bartosz oraz Kuba. Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden. 

Kto wygrał 11. edycję programu "MasterChef"?

Polskim MasterChefem został Kuba Tomaszczyk. Mężczyzna jest pasjonatem gotowania, który już jako 12-latek wystąpił w pierwszej edycji programu "MasterChef Junior", gdzie zajął drugie miejsce. Obecnie zwycięzca "MasterChefa" ma 19 lat.

Dzięki wygranej w programie Kuba Tomaszczyk będzie mógł wydać własną książkę kucharską. Zwycięzca "MasterChefa" otrzymał również 100 tysięcy złotych. Jak myślicie, na co przeznaczy wygraną?

Sonda
Który program jest lepszy: MasterChef czy MasterChef Junior?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE