Mamy zdjęcia

Czekał na Agatę Dudę pod kultową restauracją. Przywitała go pocałunkami

2024-07-10 11:35

Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą przebywa w USA. Pierwsza para poleciała na szczyt NATO w Waszyngtonie, którego kluczowymi tematami są międzynarodowe bezpieczeństwo oraz wojna w Ukrainie i pomoc dla ogarniętego wojną kraju. Poza wielką polityką, prezydent uczestniczy również w licznych spotkaniach nieformalnych. I tak pierwszego dnia szczytu para prezydencka wybrała się do modnej w Waszyngtonie restauracji Hamilton. A tam, przed wejściem, czekał na nich wyjątkowy gość! Zobaczcie zdjęcia.

Prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą i delegacją odwiedził pierwszego dnia szczytu NATO kultową i modną w Waszyngtonie restaurację Hamilton. Przed wejściem czekał na nich pewien mężczyzna. Kiedy tylko Pierwsza Dama rozpoznała go, przywitała się z nim serdecznie! Zarówno Agata Duda, jak i prezydent ucałowali gościa serdecznie i wyściskali!

Kim jest tajemniczy nieznajomy, który czekał na parę prezydencką pod restauracją Hamilton? Jak ustalił "Super Express", jest to Tadeusz Antoniak, komendant główny Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w USA, najstarszej i największej polskiej organizacji weterańskiej w Stanach Zjednoczonych. Antoniak jest zaangażowany w budowę pomnika polskiej walki o niepodległość po 1945 roku - pomnika Solidarności. Stanie on w Amerykańskiej Częstochowie, duchowej stolicy Polonii, na tamtejszym cmentarzu.

Jak się dowiedzieliśmy, podczas krótkiej rozmowy pod waszyngtońską restauracją Antoniak zabiegał, aby prezydent pojawił się na odsłonięciu pomnika. Okazuje się, że nie było to pierwsze spotkanie Tadeusza Antoniaka z prezydentem Dudą i jego małżonką. Antoniak wielokrotnie gościł w Pałacu Prezydenckim w Warszawie oraz bywał na uroczystościach związanych z wizytami polskiego prezydenta i pierwszej pary w Stanach Zjednoczonych.

Dodajmy, że prezydent Duda wraz z Pierwszą Damą mieszkają w czterogwiazdkowym, luksusowym Hotelu Washington, zlokalizowanym blisko Białego Domu i parku krajobrazowego The National Mall. W hotelu są m.in. restauracja, centrum fitness z siłownią, klimatyczny bar z nastrojowym oświetleniem czy wspólny salon. W hotelowej siłowni pierwszego dnia szczytu NATO prezydent Duda szlifował swoją formę, wyciskając siódme poty. Wybrał trening na siłowni, bowiem z biegania, które preferuje prezydent, musiał zrezygnować z uwagi na upał. W Waszyngtonie temperatura odczuwalna przekracza 40 stopni C.

NIŻEJ ZOBACZYCIE ZDJĘCIA ZE SPOTKANIA PARY PREZYDENCKIEJ Z TADEUSZEM ANTONIAKIEM:

Prezydent Andrzej Duda przed szczytem NATO. Mówi o wzmacnianiu zdolności obronnych Polski i Europy

Quiz o Agacie Dudzie. Co wiesz o pierwszej damie?

Pytanie 1 z 12
Jak brzmi pełne imię i nazwisko aktualnej pierwszej damy?
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki