Wielkie zmiany w telewizji

Joanna Kurska w słynnym BMW Kurskiego zajechała z fasonem pod TVP

W rodzinie Kurskich nastał czas wielkich zmian. Najpierw niespodziewanie Jacek Kurski (56 l.) został odwołany ze stanowiska prezesa TVP, a chwilę później okazało się, że do stacji po latach powraca jego żona. Joanna Kurska (47 l.) pojawiła się siedzibie już we wtorek 6 sierpnia pełna gotowa do pracy. Tryskała pozytywną energią!

Wielkie zmiany u Kurskich. Czekają ich nowe wyzwania 

Rano w poniedziałek 5 sierpnia pojawiła się zaskakująca wiadomość - Jacek Kurski został odwołany ze stanowiska prezesa TVP. Pomimo początkowych niedowierzań, decyzja została potwierdzona już przez samego Kurskiego. 

Informacja szybko wywołała falę spekulacji co do dalszej kariery byłego już prezesa Telewizji Polskiej. Wielu komentatorów wskazuje na powrót Kurskiego do polityki, a według informacji “Super Expressu” może on nawet zostać ministrem kultury.

ZOBACZ TAKŻE: Wiemy, gdzie odnajdzie się Jacek Kurski. Będzie szefem ważnego ministerstwa!

Jeszcze tego samego dnia pojawiła się kolejna niespodziewana decyzja, tym razem dotycząca żony Jacka Kurskiego, Joanny. Okazało się, że zaproponowano jej stanowisko producentki “Pytania na Śniadanie” w TVP2. Kurska zgodziła się i we wtorek 6 września pojawiła się w siedzibie stacji.

- Bardzo cieszę się z tego, że pokieruję zespołem “Pytania na Śniadanie”. Jest to oczywiście spore wyzwanie dla mnie, bo niedawno zostałam mamą, ale wierzę, że wszystko da się poukładać - mówi zadowolona Joanna Kurska w rozmowie z “Super Expressem”. 

Jacek Kurski z córką. Prezes TVP tak się bawi w domu

Wielki powrót Joanny Kurskiej do TVP. Tryskała energią!

Joanna Kurska zaczęła nową pracę już we wtorek 6 września. Pod siedzibę przyjechała czarnym BMW, które sama prowadziła. Kurska postawiła na skromną, ale elegancką sukienkę z lekkim dekoltem w małe kropki. Do tego dobrała klasyczną brązową torbę od Yves Saint Laurent oraz brązowe kozaczki na wysokim obcasie. 

Pierwszy dzień w nowej pracy z pewnością był dla 47-latki niezwykle ekscytujący. W drodze do siedziby uśmiech nie schodził z jej twarzy! 

ZOBACZ TAKŻE: Wielkie zmiany u Jacka i Joanny Kurskich. Ich miłość przetrwała już wiele

PONIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ JOANNY KURSKIEJ.

Kurska zrezygnowała z pracy w imię miłości. “Była doskonałym dyrektorem programowym”

Kurska zrezygnowała ze stanowiska dyrektor programowej w TVP w 2016 roku ze względu na wejście w związek z jej ówczesnym prezesem Jackiem Kurskim. W wywiadach tłumaczyła, że “Jacek jest miłością jej życia”. 

Do decyzji żony sprzed lat niedawno odniósł się również Jacek Kurski. Podczas prezentacji tegorocznej jesiennej ramówki TVP mówił dziennikarzom, że ma wobec Joanny “wyrzuty sumienia, bo była doskonałym dyrektorem programowym”. 

- Obiecuję, że jak kiedyś z telewizji odejdę, bo przecież kiedyś pewnie odejdę, to poproszę następców, żeby ona tutaj wróciła. Tak byłoby po prostu uczciwie. Zrobiłem jej osobistą krzywdę, że jej w telewizji nie ma, ale z drugiej strony pewnie bylibyśmy przedmiotem ataku, więc coś za coś - tłumaczył Kurski.

Jacek Kurski od zawsze powtarzał, że Joanna jako szef miała doskonałe podejście do pracowników i wiedziała, jakie zadania powierzać konkretnym osobom. Ponadto dobrze znała się na telewizji i wiedziała, jak trafić w gust widzów. 

Choć Joanna zrezygnowała ze stanowiska w TVP,  bardzo wspierała swojego męża w pracy. Często pojawiała się z nim na oficjalnych wydarzeniach, a także po prostu była dla niego oparciem w domu. Podczas jednej z gal, gdy Kurski odbierał nagrodę, podziękował ze sceny swojej małżonce, podkreślając, że “za każdym sukcesem mężczyzny musi stać silna kobieta”.

Kim jest Joanna Kurska? 

Joanna Kurska (Klimek) od dawna jest związana z branżą medialną. Pracowała dla TVP, stacji Super FM i Radia Eska. Przez kilkanaście lat pracowała także dla Telewizji Polsat, gdzie była wydawcą programów publicystycznych.

Na początku 2016 roku Kurska wróciła do TVP, gdzie najpierw była wiceszefem biura koordynacji programowej, a następnie przejęła nad nim kierownictwo. Ze stanowiska zrezygnowała jesienią tego samego roku.  

ZOBACZ TAKŻE: Joanna i Jacek Kurscy przyłapani na plaży! Romantyczny koniec wakacji

Sonda
Oglądasz "Pytanie na śniadanie"?
Nasi Partnerzy polecają