Anita Werner i Monika Olejnik na pogrzebie Mariusza Waltera

i

Autor: Marek Kudelski

Pogrzeb Mariusza Waltera

Pogrążone w żałobie Monika Olejnik i Anita Werner z partnerami

2022-12-21 15:46

Na pogrzebie Mariusza Waltera (+85 l.) w kościele św. Anny na warszawskim Wilanowie pojawił się niemal cały TVN. Wśród żałobników byli dziennikarze i prezenterzy TVN24 a także ludzie ze świata biznesu, polityki i aktorstwa. W ostatnim pożegnaniu słynnego przedsiębiorcy uczestniczyły m.in. Monika Olejnik z 15 lat młodszym partnerem Tomaszem Ziółkowskim (51 l.) i Anita Werner z 3 lata młodszym narzeczonym, dziennikarzem sportowym Michałem Kołodziejczykiem (41 l.).

Świat polityki reprezentowali byli premierzy Jerzy Buzek i Jan Krzysztof Bielecki. Był także lider Polska 250 Szymon Hołownia, który przez długie lata pracował w TVN, m.in. przy "Mam talent". Pojawili się także Jerzy Owsiak z żoną, Tomasz Lis, rzeczniczka rządu Tadeusza Mazowieckiego Małgorzata Niezabitowska, Grzegorz Kajdanowicz, Andrzej Morozowski, Piotr Marciniek, Lew Rywin, Tomasz Sekielski, Konrad Piasecki, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Wojciech Bojanowski, Maciej Knapik, czy też Agata Adamek.

- Nie boimy się mówić prawdy bo tak nas wychowałeś. Nie mówię "żegnaj", ale "do zobaczenia" - mówiła na pogrzebie Monika Olejnik. Prowadząca "Kropkę nad i" zacytowała także fragment tekstu "Autobiografii" Perfectu: „Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam cel". - Był perfekcyjny, wymagający, ale też ciepły. Zwracał uwagę na szczegóły. Mówił: "Biegnij, ale pamiętaj, że to mężczyzna otwiera drzwi" - mówiła dziennikarka. - Byłeś naszym przyjacielem, wymagającym, ale przyjacielem. Cieszyłeś się z sukcesów i nagród, ale powtarzałeś, że sukces trwa tylko chwilę i nie można spocząć na laurach - dodała.

Relacja z pogrzebu Mariusza Waltera

Po uroczystościach w kościele, przyjaciele i najbliższa rodzina, m.in. wdowa Bożena Walter oraz dzieci - Sandra Nowak i Piotr Walter, udali się na Cmentarz Wilanowski, gdzie pochowano Mariusza Waltera. Na tej samej nekropolii pochowany jest wspólnik założyciela TVN, zmarły w 2009 roku Jan Wejchert (+59 l.).

Mariusz Walter nie zyje. Twórca TVN miał 85 lat