Skandal roku w TVN? Oszukał swoich widzów?

i

Autor: Wojciech Strozyk/REPORTER

TVN BAŁ SIĘ KOMIKÓW?

Skandal roku w TVN?! Stacja oszukała swoich widzów?

2022-08-19 22:46

Trwa ostatni dzień TOP of The TOP Sopot Festival 2022. Wydarzenie miało być w całości transmitowane przez stację TVN. A jednak, zamiast komediowych występów zaplanowanych na ostatni dzień festiwalu, na antenie lecą… “Szybcy i wściekli 7”. Widzowie są oburzeni i domagają się wyjaśnień. TVN zapowiedział, że Comedy Fest będzie można obejrzeć dopiero 31 sierpnia. Internauci podejrzewają, że telewizja zamierza ocenzurować niewygodne występy.

TOP Of The TOP Sopot Festival 2022 rozpoczął się 16 sierpnia. Przez trzy dni widzowie słuchali znakomitych występów znanych polskich artystów. Na scenie pojawiły się m.in. takie gwiazdy jak Kayah, Krzysztof Cugowski i Agnieszka Chylińska.  Czwartego dnia zaplanowano wieczór komediowy - Comedy Fest. Na deskach Opery Leśnej wystąpili słynni komicy i aktorzy. Obecni byli między innymi Artur Andrus, Michał Kempa, Grupa MoCarta, Jerzy Kryszak i Andrzej Grabowski. 

Kontrowersyjny występ kabaretu Neo-Nówka. Jest afera! Poseł PO komentuje

Wieczór komediowy bez transmisji. TVN oszukał widzów?

Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej festiwalu - całe wydarzenie miało być transmitowane przez TVN. O ile pierwsze trzy dni imprezy rzeczywiście pojawiły się w programie stacji, czwartego dnia zamiast wieczoru komediowego, puszczono “Szybkich i wściekłych”. 

Widzowie chcący obejrzeć występy znanych komików są oburzeni. Pod filmami na Facebooku stacji dopytują, dlaczego Comedy Fest nie jest transmitowane, tak jak poprzednie dni festiwalu. 

“Cały dzień wstawki z przygotowań i nikt nie uprzedził, że transmisji nie będzie. Czujemy się zawiedzeni”, “Czekam cały dzień żenada żarty z nas sobie robicie zawiodłam się” - piszą oburzeni widzowie. 

TVN wyjaśnił widzom w komentarzach, że Comedy Fest pojawi się na antenie 31 sierpnia. W telewizyjnym programie czytamy, że występy komediowe będzie można obejrzeć o godz. 21.35. 

ZOBACZ TAKŻE: Kabaret Neo-Nówka znów uderzy? Inspiracją występ Danuty Holeckiej w "Wiadomościach"

Internauci podejrzewają, że TVN chce ocenzurować występy komików 

Informacja o tym, że stacja zaplanowała wyemitować występy z tak dużym opóźnieniem, zirytowała internautów. Zaczęły pojawiać się podejrzenia, że producenci planują ocenzurować niektóre występy. 

“31 sierpnia, czyli po wycięciu niewygodnych żartów? Jaki powód tej zmiany?”, “TVN Zostawiliście sobie czas na ewentualne ocenzurowanie występów czy jak?" - komentowali wściekli użytkownicy. 

Wcześniej satyryk Krzysztof Daukszewicz zapowiadał na antenie TVN24, że podczas wieczoru komediowego “będzie dużo o polityce”.

ZOBACZ TAKŻE: Kontrowersyjny występ kabaretu Neo-Nówka. Jest afera!

Sonda
Myślisz, że TVN zamierza ocenzurować występy?