Piotr Muller

i

Autor: Tomasz radzik Piotr Muller

Co dalej z obostrzeniami? Rzecznik rządu wygadał się w telewizji!

2021-04-20 10:04

We wtorek rano Piotr Müller zagościł w programie "Kwadrans polityczny" na antenie TVP1. Rzecznika rządu zapytano, kiedy gabinet premiera podejmie kolejne decyzje związane z obostrzeniami. Obecnie obowiązujące restrykcje trwają do 25 kwietnia włącznie (nie licząc branży hotelowej, która ma pozostać zamknięta co najmniej do 4 maja). Jak się okazuje, kolejne decyzje o restrykcjach zostaną podjęte już we środę 21 kwietnia. - Po środowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego planowane jest przekazanie informacji na temat obostrzeń. Decyzje będą podejmowane na podstawie danych, które spłyną we wtorek - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

To właśnie jutrzejszy raport o zakażeniach, zgonach i obłożeniu szpitali ma zaważyć na dalszych decyzjach podejmowanych przez rząd. Statystyki, które spłyną do ministerstw zostaną poddane analizie przez Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. - Po tym zespole planowane jest przekazanie informacji na temat obostrzeń - oświadczył gość "Kwadransa politycznego" zaznaczając wyraźnie, że na tę chwilę nie podjęto żadnych decyzji. 

Galerie otwarte jeszcze w kwietniu? Piotr Müller odpowiada

Rzecznika rządu dopytywano o otwarcie galerii i czy takie rozwiązanie jest jeszcze możliwe w tym tygodniu. Przypomnijmy, że obecnie zamknięte są wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 podobnie jak centra i galerie handlowe z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii - Nie wykluczam, że część z nich mogłaby być uruchomiona, na przykład usługi w galeriach handlowych - oznajmił Piotr Müller

Do 25 kwietnia obowiązują obecnie zarządzone restrykcje. Nie czynne są m.in. salony fryzjerskie i kosmetyczne, siłownie, kina, restauracje oraz wielkopowierzchniowe sklepy meblowe. Obowiązują także limity dostępu do otwartych budynków. W obiektach kultu religijnego może przebywać maksymalnie 1os./20m2, w placówkach handlowych <100m2 1 os./15m2, >100m2 1 os./20m2. Do 3 maja włącznie nieczynne mają pozostać hotele.

>>>WIĘCEJ W "SUPER EXPRESSIE"

>Koronawirus w Polsce. Konferencja ws. OBOSTRZEŃ. Co się zmieniło? [NOWE OBOSTRZENIA]

>Koronawirus: Kiedy zniosą obostrzenia w Polsce? Znamy datę! Ujawniono wstępny plan

Express Biedrzyckiej - Jan Maria Jackowski: Nie podoba mi się narracja rządu. Obostrzenia są nielogiczne