Koronawirus: Kiedy zniosą obostrzenia w Polsce? Znamy datę! Ujawniono wstępny plan

Koronawirus. Najnowsze dane z regionu koszalińskiego. Sprawdź, ile osób jest zakażonych [12.042021, WYKRESY]
Autor: Shutterstock Koronawirus w Polsce: Ile dziś nowych przypadków zakażenia? Jak wygląda sytuacja w Wielkopolsce? [RAPORT 13.04]

Koronawirus w Polsce. Rząd planuje znieść część obostrzeń wprowadzonych na czas pandemii. To będzie pierwsze w obecnej fali koronawirusa trwałe luzowanie restrykcji. Wiemy, kiedy to nastąpi, choć na razie są to nieoficjalne informacje. Dziennikarze RMF FM dotarli do planu w tej sprawie, który wypłynął, zostając ujawnionym. Czy tak rzeczywiście będzie? Wiele osób na to liczy.

Koronawirus w Polsce: Kiedy zniosą obostrzenia? To pytanie codziennie zdaje sobie wielu Polaków. Obecny lockdown ma trwać, według aktualnych założeń, do 18 kwietnia. Czy później można spodziewać się luzowania restrykcji? Okazuje się, że może to nastąpić od 19 kwietnia. To nieoficjalne ustalenia dziennikarzy RMF FM, którzy piszą o "pierwszym w obecnej fali koronawirusa trwałym luzowaniu obostrzeń". "Priorytetem jest otwieranie żłobków, przedszkoli i pierwszy trzech klas szkół podstawowych. Warunkiem jest, że nie będzie w tym tygodniu nagłego pogorszenia stanu epidemicznego w Polsce", czytamy. Decyzje miałyby zapaść w środę lub czwartek, tj. 14 lub 15 kwietnia. RMF podaje, że jest także chęć otwarcia sportu na świeżym powietrzu. To nie wszystko. Szczegóły poniżej. 

Koronawirus: Kiedy zniosą obostrzenia w Polsce? Znamy datę! Ujawniono wstępny plan

Rządzący zastanawiają się, czy obostrzenia powinny być znoszone ogólnopolsko, czy w poszczególnych regionach, gdzie sytuacja jest lepsza. "Czy wiadomo, co z majówką? Członkowie rządu, z którymi rozmawiali dziennikarze RMF FM mówią, że chcieliby chociaż częściowo otworzyć hotele na majówkę, ale ponieważ do długiego weekendu zostały jeszcze trzy tygodnie, na decyzję w tej sprawie jest za wcześnie", podaje stacja. Sytuacja w Polsce spowodowana pandemią koronawirusa wciąż jest trudna, a zakażeń i kolejnych zgonów przybywa. Całkowitego zniesienia obostrzeń w kraju nie należy spodziewać się w najbliższym czasie. 

dr Tomasz Karauda: Zapraszam prezydenta Dudę na oddział covidowy [Super Raport]

Luzowanie obostrzeń od 18 kwietnia? Prof. Pinkas ocenia szanse

Mam nadzieję, że po 18 kwietnia obostrzenia zostaną poluzowane – powiedział na antenie Radia ZET, prof. Jarosław Pinkas, były Główny Inspektor Sanitarny. Przyznał, że rząd może ograniczyć ograniczenia wprowadzone w związku z trwającą pandemią od przyszłego tygodnia. Ekspert dodał, że on sam zalecałby regionalizację obostrzeń. Taki scenariusz analizuje też rząd.

Musimy nauczyć się żyć z koronawirusem, ale mam nadzieję, że w przyszłości go pokonamy – mówił Pinkas w Radiu ZET. – Mamy coraz większą wiedzę na temat koronawirusa, jednak on cały czas nas zaskakuje.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze