Przekroczysz prędkość, zapłacisz wysokie OC? Rząd szykuje nowe przepisy!

2021-05-10 15:29
Autostrada
Autor: Grzegorz Kluczyński

Rząd ma plany, które nie spodobają się kierowcom przekraczającym na polskich drogach dozwoloną prędkość! Mają być zupełnie nowe kary za przekroczenie dopuszczalnej prędkości podczas jazdy samochodem. Jak ujawnił Łukasz Zboralski z portalu BRD24.pl w rozmowie z radiem SuperNova, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pracuje nie tylko nad podwyższeniem taryfikatora mandatów dla łamiących przepisy, ale i nad podwyższeniem OC dla tych, którzy takie mandaty zapłacą.

Uwaga kierowcy! Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pracuje nad nowymi, bardziej surowymi przepisami. Mają one uderzyć w kierowców, którym zdarzy się przekroczyć dopuszczalną prędkość podczas jazdy samochodem. Obecnie najwyższa kara za takie wykroczenie to 500 złotych mandatu, a za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym możemy stracić prawo jazdy na trzy miesiące. Teraz ma być gorzej. Rząd chce sięgnąć głębiej do kieszeni kierowców, a także wymyślić zupełnie nowy sposób na łamiących przepisy.

NIE PRZEGAP: NOWA szczepionka na koronawirusa! Novavax "czarnym koniem"

Jak ujawnił Łukasz Zboralski z portalu BRD24.pl w rozmowie z radiem SuperNova, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pracuje nie tylko nad podwyższeniem taryfikatora mandatów dla łamiących przepisy, ale i nad podwyższeniem OC dla tych, którzy takie mandaty zapłacą. Pomysłodawcą zmian jest Polska Izba Ubezpieczeń. Ubezpieczyciel miałby dostęp do danych na temat mandatów i punktów karnych kierowców i uwzględniałby te dane w obliczaniu składki na ubezpieczenie OC.

NIE PRZEGAP: Umarła karmiąc dziecko piersią. Zwłoki przygniotły dziecko, też umarło!

Kary dla piratów drogowych - SuperNova w samo południe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE