Łukaszenka

i

Autor: AP Łukaszenka

Wojska Białorusi blisko polskiej granicy? "Akcje demonstracyjne"

2022-06-29 12:10

Aleksandr Łukaszenka rozmieszcza dodatkowe wojska białoruskie przy granicy z Ukrainą, ale także blisko granicy polskiej - podał ukraiński Kanał 24, cytując rzecznika ministerstwa obrony Ukrainy Ołeksandra Motuzianyka. "Żołnierze próbują prowadzić rozpoznanie" - powiedział Motuzanyk i dodał, że działania Łukaszenki to "akcje demonstracyjne".

Łukaszenka znowu mówił o Polsce. Napięcie podczas szczytu NATO w Madrycie

Aleksandr Łukaszenka od lat rozpowszechnia kłamliwe informacje na temat Polski w kontekście wojny na Ukrainie. Głosi między innymi, że Białoruś "musi odpowiedzieć na polskie pragnienie zdobycia zachodniej Ukrainy", sugerując, że to my mamy wobec niej agresywne zapędy. "Jesteśmy zaniepokojeni agresywną, konfrontacyjną i odpychającą polityką Litwy i Polski. Mińsk musi być gotów na wszystko, nawet na użycie 'poważnej broni'" - mówił dopiero co, prosząc Władimira Putina o Iskandery, zdolne do przenoszenia także głowic jądrowych. Putin się zgodził i Łukaszenka Iskandery dostanie

Łukaszenka wysłał na postrach bataliony białoruskich żołnierzy w pobliże granicy z Polską

Podczas szczytu NATO w Madrycie raz po raz Rosja i Białoruś prowokują - a to naruszając przestrzeń powietrzną Estonii, a to wpływając na wody terytorialne Danii. Incydentom tym towarzyszy agresywna i absurdalna retoryka. A teraz Aleksandr Łukaszenka wysłał na postrach bataliony swoich żołnierzy w pobliże granic z Ukrainą i Polską.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Putin będzie wściekły! Chodzi o Szwecję i Finlandię. Decyzja zapadła

PRZECZYTAJ TAKŻE: Szef wywiadu podaje datę śmierci Putina! "Nie ma przed sobą długiego życia"

Sonda
Jesteś za budową stałej zapory na granicy polsko-białoruskiej?

Działania Łukaszenki przy polskiej granicy to "akcje demonstracyjne"?

"Białorusini próbują przeprowadzić rozpoznanie na terenach graniczących z Ukrainą i Polską" - powiedział rzecznik ministerstwa obrony Ukrainy Ołeksandr Motuzianyk, cytowany przez ukraiński Kanał 24. Jak dodał, działania Łukaszenki to "akcje demonstracyjne". Wcześniej Motuzianyk informował o innej przygranicznej akcji białoruskiego dyktatora, ośmieszając jego prężenie muskułów. Kilka dni temu rzecznik ukraińskiego ministerstwa obrony ujawnił, że na granicy z Ukrainą Łukaszenka rozmieścił na postrach czołgi, ale są one... drewniane. "W celu przeprowadzenia działań kamuflażu operacyjnego i zademonstrowania swojej obecności jednostki Sił Zbrojnych Białorusi umieszczają drewniane atrapy czołgów na terenach graniczących z Ukrainą” - powiedział Motuzjanyk, wówczas cytowany przez portal Ukraińska Prawda.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zeznania asystentki pogrążają Trumpa! "Wiedział, że mają broń, wyrywał kierownicę"

PRZECZYTAJ TAKŻE: 20 lat dla stręczycielki pedofila! Wyrok dla Ghislaine Maxwell, mocne zeznania ofiar

Express Biedrzyckiej - Paweł Łatuszka: Łukaszenka to realne zagrożenie dla Polski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE