Władza ma krew na rękach. Rosjanie zobaczyli ten komunikat w Dniu Zwycięstwa

i

Autor: AP / Alexander Zemlianichenko; Twitter / Nextra Atak hakerski w Dniu Zwycięstwa

Dzień Zwycięstwa w Rosji. Oto, co zobaczyli Rosjanie na ekranach swoich telewizorów!

2022-05-09 12:12

Agencja Interfax donosi o wielkim ataku hakerskim, jaki został przeprowadzony w Rosji w poniedziałek, 9 maja, w czasie obchodów Dnia Zwycięstwa. Hakerzy włamali się do zapowiedzi programu telewizyjnego wiodących rosyjskich stacji i sprawili, że widzowie, zamiast nazwy audycji i jej opisu, mogli przeczytać coś zupełnie innego. To otworzy im oczy?

Zgodnie z informacjami agencji, telewidzowie z terytorium Federacji Rosyjskiej informują o zhakowaniu zapowiedzi audycji telewizyjnych w sieciach kablowych Rostelekom, MTS oraz NTW-Plus. Pierwsze zgłoszenia pojawiły się w poniedziałek, 9 maja, rano. To w Rosji Dzień Zwycięstwa nad nazistowskimi Niemcami, obchodzony zazwyczaj wyjątkowo hucznie. I właśnie tego dnia przeprowadzono zakrojony na wielką skalę atak hakerski. Widzowie wspomnianych kablówek, zamiast nazwy zapowiadanej audycji i jej opisu mogli przeczytać komunikat o takiej treści: "Macie krew na swoich rękach. Tysiące Ukraińców i setki ich dzieci zostało zabitych. Telewizja i władze kłamią. Nie dla wojny". PAP podaje też, że oprócz tego hakerzy zaatakowali również program telewizyjny w portalu Yandex. Zmienili program telewizyjny kanałów Pierwyj oraz Rossija-1. 

CZYTAJ TAKŻE: Rosja zlikwiduje Elona Muska? Miliarder odpowiada na groźby szefa agencji kosmicznej

UkrALINA - Krymski most padnie 9 maja? Podpalenia w Rosji!

Tymczasem przekaz rosyjskiego prezydenta w Dniu Zwycięstwa jest zupełnie inny. W swoim przemówieniu podczas Defilady Zwycięstwa stwierdził, że Rosja "nie miała wyjścia" i musiała zaatakować Ukrainę, a rozpoczynając wojnę tak naprawdę "broniła siebie".

CZYTAJ TAKŻE: Berlin. Skandal na obchodach rocznicy zakończenia II wojny światowej. Ukraińcy oburzeni! [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy znasz kogoś, kto popiera działania Putina?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają