Katastrofa na linii metra! Zawalił się wiadukt, 15 ofiar, dziesiątki rannych

2021-05-04 8:55 Zofia Dąbrowska
Zawalił sie wiadukt kolejowy w Meksyku
Autor: AP Zawalił sie wiadukt kolejowy w Meksyku

Wielka katastrofa budowlana w stolicy! Potwierdzono śmierć co najmniej 15 osób, około 70 jest rannych. W Mexico City, stolicy Meksyku zawalił się 20-metrowy wiadukt kolejowy, po którym kursowało tamtejsze metro mające częściowo trasę naziemną. Zawalony most runął na jadące pod nim samochody. Trwa akcja ratunkowa, liczba ofiar może wzrosnąć. Do tragedii doszło o gozinie 5:20 czasu polskiego, w Meksyku była wówczas godzina 22:20.

15 osób nie żyje, 70 jest rannych - to wstępny bilans katastrofy, do której doszło kilka godzin temu w Meksyku. W Mexico City, stolicy tego kraju, była godzina 22:20, kiedy pod jadącym pociągiem miejskiego metra zawalił się 20-metrowy wiadukt. W Polsce była wówczas godzina 5:20 rano. Konstrukcja runęła z hukiem jak domek z kart między stacjami Olivos i Tezonco, zapadając się w jendym miejscu i przepoławiając jeden z wagonów oraz przygniatając samochody, które jechały drogą znajdującą się pod wiaduktem.

NIE PRZEGAP: Książę Harry szokuje! To będzie cios dla królowej brytyjskiej

Trwa dramatyczna akcja ratunkowa, liczba ofiar może wzrosnąć. Od razu po katastrofie dziennikarze zaczęli przypominać podejrzane okoliczności, jakie towarzyszły budowie feralnego wiaduktu. Jak podaje agencja EFE, konstrukcję zbudowano za kadencji obecnego ministra spraw zagranicznych Marcelo Ebrarda, będącego w latach 2006-2012 burmistrzem. Podczas budowy mnożyły się doniesienia o nieprawidłowościach w jej prowadzeniu. Sprawa może więc wywołać kryzys polityczny i wielki skandal w kraju.

NIE PRZEGAP: Bill Gates się rozwodzi! Jaki majątek mają do podziału Bill i Melinda Gates?

Katastrofa autobusu wstrząsnęła Polską. W tym Miejscu doszło do tragedii
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze